PCI-e SSD Durum: Risk Altında

MUHAMMEDALİ66

Kilopat
Yer
Kocaeli/İzmit
Merhabalar. Intel'in sitesinden en güncel "Intel Rapid Storage Technology Software" ini yükledim. Ancak böyle bir sorun var. Yardımcı olur musunuz?
SSD Donanım Kimliği:
SCSI\DiskNVMe____CT500P2SSD8_____R010

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    86,9 KB · Görüntüleme: 91
Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteden SSD'nin yazılımını indirdim. Yazılımı açtığımda resimdeki hatayı alıyorum.
Bilgisayarı daha yeni aldık. Ve SSD'de bad sactor olduğu için ''Verileriniz risk altında'' uyarısı çıkabilirmiş. Bu bilgiyi şu konudan öğrendim; Intel Rapid Depolama SMART Olayı Hatası. Eğer böyle bir durum varsa laptopu değişim için geri göndereceğim.
SSD hala çalışabilir. Ama yazma ve okuma hızlar düşebilir.
Peki sorun nedir? Laptopı daha yeni aldık. Sorun çözülemezse geri gönderelim. Laptop modeli : Monster Abra A15.8.3

Dosya Ekleri

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    271 KB · Görüntüleme: 58
Bu siteden SSD'nin yazılımını indirdim. Yazılımı açtığımda resimdeki hatayı alıyorum.
Bilgisayarı daha yeni aldık. Ve SSD'de bad sactor olduğu için ''Verileriniz risk altında'' uyarısı çıkabilirmiş. Yardımcı olurmusunuz. Eğer böyle bir durum varsa laptopu değişi için geri göndereceğim.

Peki sorun nedir? Laptopı daha yeni aldık. Sorun çözülemezse geri gönderelim. Laptop modeli : Monster Abra A15.8.3
Garantiye gönderin derim. Yeni bir bilgisayarda bunlar normal değil.

Garantiye gönderin derim. Yeni bir bilgisayarda bunlar normal değil.
Hocam sorun sanırım SSD'nin sıcaklığı yanlış raporlaması. Crucial'ın kendi yazılımını yüklediğimde çıkan hata mesajı: Exceeded Temereture Threshold: Sıcaklık eşiğini aştı. Ancak Crystal Disk Info'da SSD sıcaklığı 3 derece olarak gözüküyor. SSD sorunlu olabilir mi? Kesin bir şekilde anlamam için ne yapmalıyım? Crystal Disk Info ekran görüntüsünü paylaşıyorum. CDI yazılımını açtığımda bilgisayar hoparlöründen uyarı sesleri geldi ve SSD sağlığı %100 kötü olarak gözüküyor. Ayrıca Crucial yazılımı üzerinden SMART verilerine de ulaşamıyorum.

Dosya Ekleri

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    68,8 KB · Görüntüleme: 66
Hocam sorun sanırım SSD'nin sıcaklığı yanlış raporlaması. Crucial'ın kendi yazılımını yüklediğimde çıkan hata mesajı: Exceeded Temereture Threshold: Sıcaklık eşiğini aştı. Ancak Crystal Disk Info'da SSD sıcaklığı 3 derece olarak gözüküyor. SSD sorunlu olabilir mi? Kesin bir şekilde anlamam için ne yapmalıyım? Crystal Disk Info ekran görüntüsünü paylaşıyorum. CDI yazılımını açtığımda bilgisayar hoparlöründen uyarı sesleri geldi ve SSD sağlığı %100 kötü olarak gözüküyor. Ayrıca Crucial yazılımı üzerinden SMART verilerine de ulaşamıyorum.
SSD cidden bozuk rapor veriyor. Hem kötü yazıyor hem 100% yazıyor ve sıcaklık -3.

Hocam sorun sanırım SSD'nin sıcaklığı yanlış raporlaması. Crucial'ın kendi yazılımını yüklediğimde çıkan hata mesajı: Exceeded Tempature Threshold: Sıcaklık eşiğini aştı. Ancak Crystal Disk Info'da SSD sıcaklığı 3 derece olarak gözüküyor. SSD sorunlu olabilir mi? Kesin bir şekilde anlamam için ne yapmalıyım? Crystal Disk Info ekran görüntüsünü paylaşıyorum. CDI yazılımını açtığımda bilgisayar hoparlöründen uyarı sesleri geldi ve SSD sağlığı %100 kötü olarak gözüküyor. Ayrıca Crucial yazılımı üzerinden SMART verilerine de ulaşamıyorum.
SSD'de bir arıza var gibi duruyor hocam. Hiç uğraşmayın garantiye gönderin bence. Başka bir yerde aynı sorunu yaşayan birisini gördüm. Orada da Firmware ile alakalı olabileceğini söylemişler.

Geri
Yukarı