PCI-e X1 slotuna taktığım M.2 SSD gözükmüyor

XL_Falcon

Kilopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston Snv2s
Anakart
MSI B460M-a Pro
MSI B460M-a Pro anakartın PCI-e X1 (3.0) yuvasına alfais marka adaptör ile Kingston snv2s 500GB M.2 NVMe SSD taktım. Windows görüyor, anakartın kendisi de görüyor ve NVMe SSD olarak algılıyor fakat boot menüsünde listede çıkmıyor. Sanırım bundan dolayı da Windows depolama aygıtı olarak tanımlamıyor. Nasıl çözebilirim? O kadar para verdim boşuna gitmesini istemiyorum.

Not: SSD'nin solundaki mavi ışık yanıyor sadece sağdaki mavi ışık açılırken 1sn için yanıyor geri sönüyor. Ayrıca BIOS menüsü üzerinden SSD'yi tarattım ve hiçbir problem bulmadı.
IMG_20221123_142507.jpg
IMG_20221123_142452.jpg
Ekran Görüntüsü (1).png
Ekran Görüntüsü (5).png

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    117,4 KB · Görüntüleme: 41
UEFI sistemlerde Boot Manager olması lazım. Buna kurulum yapmayı denediniz mi? Diğer diskte dikkat ederseniz Boot Manager gözüküyor.

Merhaba

Aynı sorun bende de olmuştu, belki sizde de bu sorun olabilir.

UEFI sistemlerde Boot Manager olması lazım. Buna kurulum yapmayı denediniz mi? Diğer diskte dikkat ederseniz Boot Manager gözüküyor.

Boot options menüsüne girdiğimde 2. görseldeki ekran geliyor ve sadece sıralama değiştirilebiliyor. Başka bir ayar var mı bilmiyorum.

Merhaba

Aynı sorun bende de olmuştu, belki sizde de bu sorun olabilir.

Belki de ama diğer PCI-e X1 slotunu ekran kartı kapattığı için maalesef onu kullanma şansım yok.

Kaçtane HDD ya da SSD var?
Bazı anakartlar çok HDD takınca diğer slotu kitliyormuş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sorun çözülemedi sanırım. (esprimo P910 E85+) benim anakart eski biraz ama bir NVMe SSD'im var. Aparatla PCI-e X1'den bağladım. Boot ekranında göremiyorum. Kurulumu başlattığımda HDD listesinde görüyorum. Yükleme de tamamlanıyor. Ama bu SSD'den Windows başlamıyor. Depo olarak kullanılabiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı