PCI-E x16 ve Ekran Kartı Oksitlenmesi

Daha fazla  
Arkadaşlar sistemi alalı 9 ay falan oluyor. Ekran kartının takıldığı slotta ve ekran kartında yeşil oksit tarzı bir şey var. Bunun ne olduğunu ve nasıl olduğunu anlayamadım. Bunu nasıl temizlerim acaba? Aynı lekeler işlemcinin soğutma bloğunda da meydana gelmiş. Acaba metal olan yerlerde mi meydana geliyor bu? Çünkü Pci-e x16 slotu metal levha ile güçlendirilmişti ve işlemci soğutma bloğu da metal.

Dosya Ekleri

• 57fa15a3-8601-4014-ab5c-e2c63aa59f43.jpg
    57fa15a3-8601-4014-ab5c-e2c63aa59f43.jpg
    166,3 KB · Görüntüleme: 281
  • 77b2b321-e874-4f9c-adc8-f580e2fc92ca.jpg
    77b2b321-e874-4f9c-adc8-f580e2fc92ca.jpg
    58,4 KB · Görüntüleme: 299
Elektronik kontak spreyler var netde arastir hemen cikar. onu kullan dis fircasi ile temizle. Ama burda cok ciddi bir oksitlenme var. evinizin olduğu yer çokmu nemli esyalariniz maddelerinden mi etkileniyor bilemicem. ama odanizda bir gariplik var diye dusunuyorum. Kendi sagliginiz icin bile önemli odanizdaki hava koşulu bir detayli arastirma yapiniz.

Silgi ile temizlenebiliyor ama bu oksitlenme normal değil. İstiyorsan anakartını garantiye ver.

Oda nemliydi ancak başka bir eve taşındım şuan. Selülozik tiner oksitlenmeyi çıkarıyormuş diye duymuştum ancak şimdi kontak spreyi alıp temizliyim o zaman. Garantiye götürmeme gerek var mı çünkü uğraşmak ve beklemek istemiyorum.

Elektronik kontak spreyler var netde arastir hemen cikar. onu kullan dis fircasi ile temizle. Ama burda cok ciddi bir oksitlenme var. evinizin olduğu yer çokmu nemli esyalariniz maddelerinden mi etkileniyor bilemicem. ama odanizda bir gariplik var diye dusunuyorum. Kendi sagliginiz icin bile önemli odanizdaki hava koşulu bir detayli arastirma yapiniz.

Garanti kullanici hatasi diyebilir. Pek emin değilim acikcasi kendin kontak sprey dene memnun kalmazsan gönderirsin. Bu arada sivi soğutma kullaniyorsun sanirim. soğutucuda bir sivi kaçağı varmi onada bir bak istersen. soğutucu biloğu ve kartin sadece bir ucunda oksit görünüyor bu bir damlamaya işaret olabilir. Ama bu sadece kafamdan geçen bi teori yanlis bilgi vermek istemem. Kolay gelsin. :)

Garanti kullanici hatasi diyebilir. Pek emin değilim acikcasi kendin kontak sprey dene memnun kalmazsan gönderirsin. Bu arada sivi soğutma kullaniyorsun sanirim. soğutucuda bir sivi kaçağı varmi onada bir bak istersen. soğutucu biloğu ve kartin sadece bir ucunda oksit görünüyor bu bir damlamaya işaret olabilir. Ama bu sadece kafamdan geçen bi teori yanlis bilgi vermek istemem. Kolay gelsin. :)

Silgi ile dikkatlice silin.

Soğutucu sıvı ve evet bir damla gibi oldu ancak baktığımda bloğun kenarlarında da biraz oluşmuştu.
Silgi ile deneyeceğim olmadı kontak spreyi alacağım. Cevaplarınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı