PCI Ekspress 2.0 girişe PCI Ekspress 3.0 bir kart takabilir miyim?

Arkadaşlar, Asus GTX 660Ti DirectCU II alacağım fakat kart PCI Ekspress 3.0 olarak gösteriliyor. Benim anakartımda PCI Ekspress 2.0 girişi var. Herhangi bir sorun yaşarmıyım? Veya performansda bir düşüklük olur mu?

Uyumsuzluk olmaz. Öte yandan PCI Ekspress 3.0 ve 2.0 arasında %1 performans farkı var. Hatta %1 bile değil. ;)

21A37C40DDD2415F95BAB50EC8972AA2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
PCI Express 3.0'ın Performans Farkı Ne? | Technopat

Gerçekten şaşırtıcı. Mantıklı olarak düşündüğümüzde DDR 2 ve DDR 3 geliyor aklımıza. Yani RAM olayında DDR 3 DDR 2'den açık ara hızlı ise neden PCI Express 3.0 ile 2.0 arasında %1 fark oluşmuş. Acaba PCI Exp. 3.0'ün tam performansını yansıtacak ekran kartları daha çıkmadı mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
PCI Express 3'ün PCI Express 2'ye göre tek farkı 2 kat bant genişliğidir. Zaten Bu bant genişliği günümüzdeki ekran kartlara yetiyordu. 2 kat olunca hiçbir anlamı kalmıyor. Gelecekteki ekran kartları PCI Express 3'ün gücünden faydalanacak.

slm size bir sorum olacak cevap alırsam cok sevinirim....
benim anakartım bu h81m-vg4 r3.0 PCI Ekspress 2.0 işlembim bu i7 4770.
buna GDDR5 gtx 950 ekran kartı taksam calışırmı

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı