PCI Express 1.0 Slotuna PCI Express 2.1 Ekran Kartı Takılır mı?

olmeca

Hectopat
Daha fazla  
1 Hafta öncesinde bilgisayar toplamıştım sistem parçaları şunlar;
  • Xeon E5450 3.0GHz
  • ECS G41T-M Anakart
  • 2x2 4GB DDR2 800MHz RAM
  • Seagate 500GB Harddisk
  • PowerColor HD6570 Ekran Kartı
  • Asus 350W Güç Kaynağı
Sistemim bu şekilde, HD6570 ekran kartını taktığım zaman aygıt yöneticisinde kartım gözükmüyor. PCI Express 1.0 slotuna PCI Express 2.1 ekran kartı taktığım için mi gözükmüyor?
Ekran kartının fanları dönüyor ancak dediğim gibi aygıt yöneticisinde gözükmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    21,6 KB · Görüntüleme: 474
Anakarta bağlı gözüküyor kablosu. Ekran kartına kablo bağlı mı ? Kablo sağlam mı ? Ekran kartına bağladınız mı ? Anakarta bağlı görüntü kablosunu sökün.

Anakarta bağlı gözüküyor kablosu. Ekran kartına kablo bağlı mı ? Kablo sağlam mı ? Ekran kartına bağladınız mı ? Anakarta bağlı görüntü kablosunu sökün.
Bağlı olan onboard grafik kartı. Şu anda PCI Express slotunda HD6570 takılı ama gözükmüyor. VGA kablosunu ekran kartına taktığımda görüntü alamıyorum sadece onboarddan görüntü alabiliyorum.

Bağlı olan onboard grafik kartı. Şu anda PCI Express slotunda HD6570 takılı ama gözükmüyor. VGA kablosunu ekran kartına taktığımda görüntü alamıyorum sadece onboarddan görüntü alabiliyorum.
On-board kısmına takarsanız on-board kısmından görüntü alırsınız. Ekran kartına takarsanız ekran kartından görüntü alırsınız. Ekran kartınıza bağladığınızda görüntü alamıyorsanız ekran kartı sorunlu olabilir. ekran kartını başka bir PC'de deneyin.

VGA kablosunu ya da DVI kablosunu ekran kartına takınız.. Sorun muhtemelen çözülecektir.
Ekran kartını bilgisayar okumadığı için görüntü alamıyorum. VGA ve HDMI kablolarını bağladım ama nâfile.

Cevabını söyleyeyim. Anakartım PCI Expresss 1.0 ekran kartım PCI Express 2.1, PCI Express 2.1 ekran kartları 1.0 anakartlarda çalışmazlar. En az 1.1 gereklidir.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    12,1 KB · Görüntüleme: 350
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    37,7 KB · Görüntüleme: 209
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı