PCI Express 4.0 Destekli Sistem Toplama | QP FALX

O RAM'leri aşırı yüksek geçikme hızına çıkmadan 3600 MHz yapabilenin elini öpeçeğim.

RAM F/P bir RAM. Neden O.C. yapmakla uğraşasın veya neden O.C. performansına göre yargılayasın ki? Hem az para vereyim, hem de yüksek sınıf RAM'ler gibi O.C. edeyim...

Çok şey istiyorsunuz. RAM, vadettiği hıza çıkıyorsa işini yapıyor demektir.

RAM F/P bir RAM. Neden O.C. Yapmakla uğraşasın veya neden O.C. Performansına göre yargılayasın ki? Hem az para vereyim, hem de yüksek sınıf RAM'ler gibi O.C. Edeyim...

Çok şey istiyorsunuz. RAM, vadettiği hıza çıkıyorsa işini yapıyor demektir.

Kaliteli çiplere sahip olan bir RAM almak çok maliyetli değilken neden kötü çipli RAM alalım ki?
Bençe 3200 MHz olup da 16 GB'si 810 lira olan RAM hiç de F/P değil. Ayrıça tek sorunu hız aşırtma değil ki, bazen XMP açmaya çalışırken bile sorun çıkarıyor ve bu biraz anlayan da dahil herkesi etkileyebilir. Ben de bu arada 6-7 ay bu ram'leri kullanmıştım ve ara ara XMP açamadığımdan FPS dibi görebiliyordu. Alternatif olarak çok daha iyileri var ve çok daha uçuzlar, örnekler bu şekilde:
Ballistix 8GB 3000MHz DDR4 BL8G30C15U4B | En Ucuzu Akakçe X2.
Bunla 3600 MHz çl 14 yapanları bile görmüştüm.

Neo Forza NMUD480E82-3600DB11 8 GB DDR4 3600 MHz Ram Fiyatları ve Özellikleri X2
Geçikme değeri 16 yapılabiliyor ve en az 5 6 kişide denedik, başarılı oldu.

Kaliteli çiplere sahip olan bir RAM almak çok maliyetli değilken neden kötü çipli RAM alalım ki?
Bençe 3200 MHz olup da 16 GB'si 810 lira olan RAM hiç de F/P değil. Ayrıça tek sorunu hız aşırtma değil ki, bazen XMP açmaya çalışırken bile sorun çıkarıyor ve bu biraz anlayan da dahil herkesi etkileyebilir. Ben de bu arada 6-7 ay bu ram'leri kullanmıştım ve ara ara XMP açamadığımdan FPS dibi görebiliyordu. Alternatif olarak çok daha iyileri var ve çok daha uçuzlar, örnekler bu şekilde:
Ballistix 8GB 3000MHz DDR4 BL8G30C15U4B | En Ucuzu Akakçe X2.
Bunla 3600 MHz çl 14 yapanları bile görmüştüm.

Neo Forza NMUD480E82-3600DB11 8 GB DDR4 3600 MHz Ram Fiyatları ve Özellikleri X2
Geçikme değeri 16 yapılabiliyor ve en az 5 6 kişide denedik, başarılı oldu.
Corsair vengance lpx 3000 mhz ram'i 3600 mhz cl16 ile kullanıyorum hatta 4000 mhz yapmak gibi hedefim var. Kötü ram'ler olduğunu düşünmüyorum.

Corsair vengance lpx 3000 mhz ram'i 3600 mhz cl16 ile kullanıyorum hatta 4000 mhz yapmak gibi hedefim var. Kötü ram'ler olduğunu düşünmüyorum.
Çoğu kişiye kötü olanlar geliyor, ben bir sürü sorun yaşayan kişi gördüm ama.
Tek tük iyi de çıkabiliyor ama, daha önçe de biri 3533 MHZ ÇL17 mi ne yapmıştı.

Geri
Yukarı