Windows 11'de Far Cry 5 açılmıyor

İşletim sistemi
Windows 11

Nedim Aşıcı

Kilopat
Daha fazla  
Windows 11 kullanıyorum, Ubisoft Launcher'dan Far Cry 5'e girmeye çalıştığımda oyun açılıyor ses var ama görüntü yok yön tuşlarına, wasd falan bastığımda sesler geliyor ama görüntü bir türlü gelmiyor. .NET Framework, vc++, DirectX ne varsa yükledim onardım. Ama hiçbiri işe yaramadı.

Sorunu daha önce yaşayıp çözebilen varsa yardımcı olabilir mi acaba?

Görüntü gelmiyordan kastınız siyah ekran mı yoksa masaüstünü görmek mi?
Alt+enter yapıp pencereli moda giriş yaptığınızda ekran geliyor mu bir kontrol edin.

Steam community'de bir arkadaş görev yöneticisinden 2 3 kere oyunun zorla kapattıktan sonra eninde sonunda ekranın geldiğini belirtmiş.

Ekran hala gelmezse oyunun çözünürlüğüyle monitörünüzün çözünürlüğü aynı mıydı? Değilse Dokümanlarım/Oyunlar/Far Cry 5 yolunu takip edip gameprofile.xml dosyasından ayarları değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Bu da işe yaramazsa ekran kartı driverlarınızı güncellemeyi deneyin, daha yeni güncellemiş olsanız bile güncelleyin kendi kendine bozulabiliyormuş diye duydum.

Görüntü gelmiyordan kastınız siyah ekran mı yoksa masaüstünü görmek mi?
Alt+enter yapıp pencereli moda giriş yaptığınızda ekran geliyor mu bir kontrol edin.

Steam community'de bir arkadaş görev yöneticisinden 2 3 kere oyunun zorla kapattıktan sonra eninde sonunda ekranın geldiğini belirtmiş.

Ekran hala gelmezse oyunun çözünürlüğüyle monitörünüzün çözünürlüğü aynı mıydı? Değilse Dokümanlarım/Oyunlar/Far Cry 5 yolunu takip edip gameprofile.xml dosyasından ayarları değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Bu da işe yaramazsa ekran kartı driverlarınızı güncellemeyi deneyin, daha yeni güncellemiş olsanız bile güncelleyin kendi kendine bozulabiliyormuş diye duydum.
Hocam şimdi şöyle oyun teknik olarak açılıyor görev çubuğuna geliyor ama tıkladığımda oyunun ekranı gelmiyor ses var ama oyunun kendisi gelmiyor ekrana görev çubuğunda kalıyor. Dediklerinizin hepsini yaptım hiçbiri işe yaramadı. Ubisoft Support a yazdım umarım bi çözümü vardır yoksa iade edeceğim

Hocam şimdi şöyle oyun teknik olarak açılıyor görev çubuğuna geliyor ama tıkladığımda oyunun ekranı gelmiyor ses var ama oyunun kendisi gelmiyor ekrana görev çubuğunda kalıyor. Dediklerinizin hepsini yaptım hiçbiri işe yaramadı. Ubisoft Support a yazdım umarım bi çözümü vardır yoksa iade edeceğim
Sistem özelliklerinizi yazabilir misiniz

Oyunun dosya bütünlüğünü doğrulamayı denemiş miydiniz?
Bir de Görev Yöneticisi'nden oyunla ilgili olan her işlemi kapatın. Sonrasında oyunun kurulu olduğu klasöre gidip FarCry5.exe'ye sağ tıklayıp özelliklere basın. Uyumluluk sekmesinden yönetici olarak çalıştırı tikleyin. Menüden Windows 8I seçin. Fotoğraftaki işaretli kısımları işaretleyin. En son bütün kullanıcılar için uygulaya basın ve oyunu açmayı deneyin.

images (3).png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı