PCI Express 512MB Graphics Card Windows 10 destekliyor mu?

Shai

Decapat
Merhaba, ekran kartımı sattım. 2-3 ay beni günlük kullanımda sorun yaşatmadan idare edebilecek bir karta ihtiyacım var. PCI Express 512MB Graphics Card; bu kartı almayı düşünüyorum ancak birkaç yerde Windows 10 desteği olmadığını falan gördüm, anlam veremedim. Sistemim Windows 10 ve format falan atmak istemiyorum. R5 3600 işlemci ve Gigabyte B450M S2H V2 anakartını kullanıyorum. Son olarak donanımsal olarak pek fazla bilgim yok. Web tasarım ile uğraşıyorum. Oynadığım tek oyun Metin2, onun da sistem gereksinimlerinde Ekran Kartı: 512MB RAM'den daha yüksek yazıyor, o yüzden merak ettim, eğer bu kart beni idare edebilecekse gidip 2-3 ay için R7 240 2 GB veya benzeri kartlara 400-500 TL vermek istemiyorum. Bir de bu kart ile 144hz alabilir miyim? monitörüm 144hz.

İşin aslı Metin2'yi tost makinesiyle bile oynayabilirsiniz, kendisi çok bir gereksinim istemeyen bir oyun. Grafik kartının marka modeli belirsiz, en azından ne olduğu belli olan bir grafik kartı almaya çalışın. Windows 7 üzerinde çalışan kartların çoğunu Windows 10'da da bir şekilde çalıştırmak mümkün, çoğu zaman kendi kuruyor zaten driverlarını Windows 10. Sizin fazladan bir işlem yapmanıza gerek kalmayabilir. Ama grafik kartı olarak bilindik bir kart almanızı tavsiye ederim.

Yeni nesilden GT210, R5 230 gibi kartlar olabilir. Eğer pahalı bulursanız AMD'nin eski kartları olabilir, aynı şekilde NVIDIA'nın 9600GT gibi eski nesil kartları da olabilir idarelik alacaksanız. Windows 10'da kolay çalıştığına emin olduğunuz bir kart alın ikinci elden, işinizi görür.

Geri
Yukarı