PCI Express dönüştürücü ile M.2 SSD takmak ekran kartı performansını düşürür mü?

Mert tor

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Rog Strix B550 F Gaming Wifi II, Ryzen 5 5600 (1.375 Volt 4.7 ghz), Dark Freezer x129 Kule Tipi Soğutucu, Corsair Vengeance RGB Rt 2x16 32 GB 3600 Mhz Cl 16 Ram (3800 Mhz OC 1.38 Volt Cl 14),Xfx Rx 6700 Xt Speedster Quick 319 Black Ekran Kartı, Crucial P5 Plus 1 Tb M2 Ssd,Kingston Nv2 2Tb M2 NVMe,Gigabyte 480 GB Sata Ssd, Seagate Barracuda 2 Tb Hdd, Asus Rog Strix Scope Rx Optik Klavye, Kasa Thermaltake V200 TG 600w 80+, Gamepower 144hz 1ms
Meslek
Aşçı
Selam herkese sorum şu,
Anakartım da tek bir M.2 yuvası var şu anda dolu yeni bir M2 ssd ve Dönüştürücü siparişi verdim 2. bir X16 hattım var oraya takmayı düşünüyorum 2.0 X4 hızına ulaşabiliyor 3 adette 2.0 X1 var orayı kullanmak istemiyorum hız farkından dolayı, ekran kartım 12 GB belleğe sahip dönüştürücü ile M.2 bağladığımda ekran kartım X16 hattından X8 hızına mı düşecek, ekran kartındaki bellek miktarı 8 GB'ı geçemeyecek mi bu konuda birkaç araştırma yaptım net bir sonuç elde edemedim sistem bilgilerime imzadan bakabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Ben de bu konuyu araştırıyordum, X4 M.2 dönüştürücü takıldığında Ekran kartı X16'dan X8'e düşüyor gibi bir durum karşıma çıktı, acaba bunun doğrulu nedir diye araştırma yapıyordum. Sizde sonuç ne oldu bilgilendirir misiniz?

Merhaba,

Ben de bu konuyu araştırıyordum, X4 M.2 dönüştürücü takıldığında Ekran kartı X16'dan X8'e düşüyor gibi bir durum karşıma çıktı, acaba bunun doğrulu nedir diye araştırma yapıyordum. Sizde sonuç ne oldu bilgilendirir misiniz?
Öncelikle Merhaba, Bende aradığım soruya cevap bulamadım.Kullandığım süre boyunca herhangi bir performansa etkisi olmadı. İyi sosyaller.

Çok eski bir konu olmasa da biraz hortlatmış gibi olcam sanırım ama bende 6. nesil asus z170-a anakartım için x16 m2 dönüştürücü aldım. çift ekran kartında x8*x8 olarak veriyor ancak m2 olayında durum nasıl olacak merak ediyorum. Zira 4070ti pce3.0 x8 ile beslemek mümkün olmaz diye düşünüyorum. 4060ti ve aşşğısı kartı olanlar merak etmeyin, araştırmalarım kadarı ile herhangi bir kayıp yaşamıyor. Yanlız sistemim nispeten eski olmasına rağmen güncel birçok hesaplı sistem de de aynı sorundan muzdarip olunması ilginç. 15. nessil intel ailesi beklentilerimi karşılar umarım da yakında güzel bir ddr5 sistem toplarım :). Adaptör ve m2 kartım gelsin 1 haftaya durumu güncellerim.

Çok eski bir konu olmasa da biraz hortlatmış gibi olcam sanırım ama bende 6. nesil asus z170-a anakartım için x16 m2 dönüştürücü aldım. çift ekran kartında x8*x8 olarak veriyor ancak m2 olayında durum nasıl olacak merak ediyorum. Zira 4070ti pce3.0 x8 ile beslemek mümkün olmaz diye düşünüyorum. 4060ti ve aşşğısı kartı olanlar merak etmeyin, araştırmalarım kadarı ile herhangi bir kayıp yaşamıyor. Yanlız sistemim nispeten eski olmasına rağmen güncel birçok hesaplı sistem de de aynı sorundan muzdarip olunması ilginç. 15. nessil intel ailesi beklentilerimi karşılar umarım da yakında güzel bir ddr5 sistem toplarım :). Adaptör ve m2 kartım gelsin 1 haftaya durumu güncellerim.
hocam merhaba, son durum nedir ben de x16 slota ssd takmayı düşünüyorum , ekran kartında bir performans düşmesi oldu mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı