PC'nin fişi çekilmeli mi?

Arkadaşın dediği doğru aslında bir süreden sonra sürekli fiş tak çıkar yapmak aşındırma v.s yapabiliyor. Dediğim gibi güç kaynağının on off düğmesini kullanabilirsin yada düğmeli prizleri kullanabilirsin.

Benim kullandığım bir beşli prizde aşınma olmuştu ve laptop fişinde de olmuştu :(
Merak ettiğim, neden fişi çekme ihtiyacı duyuluyor ? Elektrik faturası çok fazla mı geliyor vs. bir sorun mu var ? Ben koydum sistemi, fişler vs takılı ve hiç çekmiyorum. Başlat düğmesiyle başlatıyorum. Mis gibi kullanım. Yıllardır bu şekilde kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı görmedim.

Benim kullandığım bir beşli prizde aşınma olmuştu ve laptop fişinde de olmuştu :(
Merak ettiğim, neden fişi çekme ihtiyacı duyuluyor ? Elektrik faturası çok fazla mı geliyor vs. bir sorun mu var ? Ben koydum sistemi, fişler vs takılı ve hiç çekmiyorum. Başlat düğmesiyle başlatıyorum. Mis gibi kullanım. Yıllardır bu şekilde kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı görmedim.
Bende hiç çekmem hocam ama bazıları içi rahat etsin diye çekmek istiyorlar aslında hiç gerek yokta neyse :)

UPS kullanın, kafanız rahat olsun. :)
En mantıklı ve kesin çözüm yöntemi :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı