PC'nin Gücünün Kesilmesi Sonrası PSU'dan Yanık Kokusu Gelmesi

Clkblal

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarın fişini yanlışlıkla çektim ve kapandı, tekrar açtığımda monitöre görüntü gelmiyordu. Daha önce bu durumla çok karşılaştım, çözüm olarak her zaman yaptığım gibi bilgisayarı birkaç kez güç tuşu ile kapatıp açtım ama işe yaramadı. Ben de bilgisayar açıkken görüntü kablosunu oynatmayı denedim ve PSU'dan cızırtı ile beraber yanık kokusu geldi. Birkaç saat sonra tekrar denedim açıldı ama görüntü kötüydü ve Windows ekranı monitörün yarısını kaplıyordu. Şimdi ise görüntü hiç gelmiyor. Sebebinin ne olduğunu çözebilen bana yardımcı olursa çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarı mahvetmişsiniz. O PSU'yu bir daha kullanmayın. Parçaları da garantiye verin.

PSU yanmış olabilir. Eğer PSU ile kurtarıldıysa iyi. Anakart,ekran kartına ulaştıysa kötü olabilir. Donanımları test etmeniz gerekecek.

PSU hasarlıyken bilgisayarı açtığınızı tahmin ediyorum. Birçok parçanız kötü etkilenmiş olabilir maalesef.

Bilgisayarı mahvetmişsiniz. O PSU'yu bir daha kullanmayın. Parçaları da garantiye verin.

Zaten bilgisayar 7 senelik. İçindeki dosyaları kurtardıktan sonra hatıra olarak bir kutuya koyup muhafaza etmeyi düşünüyorum.

PSU yanmış olabilir. Eğer PSU ile kurtarıldıysa iyi. Anakart,ekran kartına ulaştıysa kötü olabilir. Donanımları test etmeniz gerekecek.

PSU hasarlıyken bilgisayarı açtığınızı tahmin ediyorum. Birçok parçanız kötü etkilenmiş olabilir maalesef.
Şuan bilgisayarı açtım ve dosyaları kurtardım. Görüntü hafif bozuk. bileşenler arızalı olsa açılma ihtimali varmı ?

Evet var. Şu an çalışıyor olsa dahi hasar almış parçalar olabilir. Bilgisayarın eski olması sizi kurtarmış. Güncel bir makineye yazık olurdu.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı