PC'nin kendini otomatik resetlemesini sağlamak

emirhan4141

Kilopat
Arkadaşlar sanırım HDD'de bir sıkıntı var, anlamadım ama oyun indirirken her 4-5 saatte kilitleniyor PC. hiçbir şey yapamıyorum, resetlemem gerekiyor ama gece açık bırakıp uyuyunca sadece 4-5 saat inmiş oluyor. Yani kısaca anlayan bir arkadaştan PC'nin kendini otomatik olarak 4-5 saatte 1 resetlemesini istiyorum böyle bir kod var mıdır? Tabii sabah olunca devre dışı bırakacağım.

Şunu deneyin:
  • Masaüstüne yeni bir metin belgesi açın.
  • Metin belgesine shutdown -r -t 18000 yazın.
  • Metin belgesinin köşesindeki dosya seçeneğine tıklayın ve farklı kaydet seçeneğine basın.
  • Masaüstünü seçin ve dosyaya yeniden başlat.bat adını verin.
  • Masaüstüne gelen dosyayı her yönetici olarak çalıştırdığınızda 5 saat sonra PC yeniden başlatılacak.

Bence bunun yerine o kilitlenmenin neden olduğunu sormak daha faydalı olur.

Konusunu açtım ama yardımcı olan olmadı ve cogu kiside böyle bir sorun oluşmuş ama herhangi çözüm yok format falan da attım olmuyor yani ve aklıma başka çözüm gelmiyor.
CMD'ye "shutdown -r -t 14400" yazarak 4 saatte yeniden başlatılmasını sağlayabilirsiniz. 5 saat için de 18000 yazın. Tam arası için 16200.

Şunu deneyin:
  • Masaüstüne yeni bir metin belgesi açın.
  • Metin belgesine shutdown -r -t 18000 yazın.
  • Metin belgesinin köşesindeki dosya seçeneğine tıklayın ve farklı kaydet seçeneğine basın.
  • Masaüstünü seçin ve dosyaya yeniden başlat.bat adını verin.
  • Masaüstüne gelen dosyayı her yönetici olarak çalıştırdığınızda 5 saat sonra PC yeniden başlatılacak.

Cevaplarınız için teşekkür ederim peki ben bunu devre dışı nasıl bırakacağım uyandığımda?

Geri
Yukarı