PC'nin soğuktan etkilenmesi

mcakan

Kilopat
Arkadaşlar PC'yi ilk açtığımda mavi almaya başladım. Resetleyince düzeliyor. Havalar soğuyunca böyle olmaya başladı. Var mı başına böyle bir şey gelen. Bunun zararı olur mu PC'ye?

Elektronik bileşenler soğuk havada çalışmayı daha çok severler. Öyle ki overclock rekorları 0'ın altındaki derecelere soğutulan işlemcilerde genellikle kırılır. Muhtemelen sorun bunun ile alakalı değil.

Eğer bulunduğun oda çok nemliyse PC'nin içi buğulanma ve sıvı oluşması yapabilir.

Bunun için en basit çözüm kasanın yan kapağını açmak. Aynı sorunu bu şekilde çözdüm.

Arkadaşlar PC'yi ilk açtığımda mavi almaya başladım. Resetleyince düzeliyor. Havalar soğuyunca böyle olmaya başladı. Var mı başına böyle bir şey gelen. Bunun zararı olur mu PC'ye?

Bilgisayar donanımları düşük dereceleri daha çok sever. Yüksek işlemci overclocklar nitrojan ile yapılıyor mesela. Farklı bir nedenden dolayı oluyordur.

1643234079455.png

Sistem bilgisi kısmında bu kısmı paylaşın bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Ben de soğuktan olmaz diye düşündüm ama soğukla alakalı gibi. Şimdiye kadar böyle birşey yoktu. Oda kullanılmıyor ondan çok soğuk 0 gösteriyor termometre. Bana sanki SSD etkileniyor gibi geldi 5 derece gösteriyor SSD. Aldım hata bu.

Dosya Ekleri

• IMG_20220127_110558.jpg
    IMG_20220127_110558.jpg
    105,6 KB · Görüntüleme: 30

Geri
Yukarı