"PC'nizin / aygıtınızın onarılması gerekiyor" hatası

Jora

Hectopat
Daha fazla  
Yeni hazır sistem aldım ve gelince temiz kurulum yaptım fakat 4-5 saat sonra saçma hatalarla karşılaştım ve yeniden format atmak istedim. Format esnasında Windows kurulumu yaparken bu hata ile karşılaştım. Yardımcı olur musunuz? Elim ayağım titriyor.

Dosya Ekleri

• 20231201_022211.jpg
    20231201_022211.jpg
    94,2 KB · Görüntüleme: 48
  • 20231201_022138.jpg
    20231201_022138.jpg
    93,4 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleyen: Moderatör:
USB'yi yeni aldım ve ISO dosyasını da buradan indirmiştim en güncel versiyonu olarak. Bu hatadan sonra bilgisayar açılmadı ve kapalı durumda iken format USB'sini çıkardım ve Windows kuruluma başladı fakat sürekli kurulum esnasında error vererek 5-6 kere yeniden Windows kurulumunu başlattıktan sonra kurulum bitti şu an bilgisayar açık ama sfc /scannow komutu ile baktığımda hatalı dosyalar bulundu fakat iyileştirilemedi hatası alıyorum.

Dosya Ekleri

• 20231201_040323.jpg
    20231201_040323.jpg
    218 KB · Görüntüleme: 33
Windows 11 kurun eğer desteklemiyorsa Windows 10 ISO dosyasını Dosya Gezgini'den açıp tekrar Windows 10 kurun.

USB'yi yeni aldım ve ISO dosyasını da buradan indirmiştim en güncel versiyonu olarak. Bu hatadan sonra bilgisayar açılmadı ve kapalı durumda iken format USB'sini çıkardım ve Windows kuruluma başladı fakat sürekli kurulum esnasında error vererek 5-6 kere yeniden Windows kurulumunu başlattıktan sonra kurulum bitti şu an bilgisayar açık ama SFC /scannow komutu ile baktığımda hatalı dosyalar bulundu fakat iyileştirilemedi hatası alıyorum.

Orijinal sitesinden indirmeniz daha doğru olur.

Temiz kurulum yapamıyorum zaten sıkıntı orada. Kurulum aşamasında sürekli mavi ekran verip ilk attığım görsellerdeki hatayı alıyorum.

Siz anladığım kadarıyla USB üzerinden format atmaya çalışıyorsunuz PC eğer şimdi Windows açıyorsa ISO dosyasını Windows Explorer üzerinden açın ve öyle kurun Windows 10.

Yıllardır Technopat'tan indiririm ISO dosyasını ve Rufus ile yüklerim. Burada sıkıntı olacağını düşünmüyorum fakat Windows'un kendi sitesinden indirsem de şu an yukarıda söylediğim gibi format işlemi düzgün çalışmıyor.

Siz anladığım kadarıyla USB üzerinden format atmaya çalışıyorsunuz PC eğer şimdi Windows açıyorsa ISO dosyasını Windows Explorer üzerinden açın ve öyle kurun Windows 10.

Bu dediğiniz işlemi daha önce hiç yapmadım bilgilendirebilir misiniz?

Yıllardır Technopat'tan indiririm ISO dosyasını ve Rufus ile yüklerim. Burada sıkıntı olacağını düşünmüyorum fakat Windows'un kendi sitesinden indirsem de şu an yukarıda söylediğim gibi format işlemi düzgün çalışmıyor.

Bu dediğiniz işlemi daha önce hiç yapmadım bilgilendirebilir misiniz?

Windows 10 ISO dosyası duruyor mu PC de.

Yeni konular

Geri
Yukarı