PC'ye birden fazla işletim sistemi yüklenir mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Eray Yoldaş

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar .
Öncelikle vereceğiniz her cevaba teşekkür ediyorum. Sorum şu;
Bir bilgisayara birden fazla işletim sistemi kurmak mümkün müdür?
Örnek vermek gerekirse, bir laptop'a hem Windows 8 hem de Windows 7 yüklenebilir mi?

Programa gerek yok. Yani BIOS ile harddiske kurulum yapacaksınız. Günümüzde daha çok USB ile işletim sistemi kuruluyor, tavsiye ederim.

Aynı harddisk üzerine farklı bölümler açarak, farklı bölümlere işletim sistemlerini kurun. Herhangi bir program kullanmanıza gerek yok. Farklı harddisklere kurulum yaparsanız boot menüsü karşınıza gelmeyecektir.

Her 2 cevap için teşekkür ederim abiler.
Öncelikle bunu yapmayı istiyorum 8.1 iso dosyası var elimde başka hangi işletim sistemini önerirsiniz?
:) :D

Hocam 2 tane işletim sistemi bence gereksiz ama 8.1 dışında belki 7'yi de kullanabilirsiniz.

Başka işletim sistemine ihtiyacın var mı? :) ona göre cevap verebiliriz.
Win 8 var iken win 7 ye veya linux tabanlı bi işletim sistemine ihtiyacın var mi :)
Keyfi mi :D

Android'e kimi zaman ihtiyaç duyabiliyorum. Bu elbetteki zorunlu değil. :D

Şu anda netim kaplumbağadan bile yavaş olduğu için yardımcı olabilecek video bulamam ama tarif edebilirim :)
Diğer arkadaşların dediği durumlar olmadan da bir program yardımı ile çift işletim sistemi kullanabilirsin. Oracle VM VirtualBox isimli program sanal makine oluşturuyorsun yani diskten belli yer ayırıp orada bi işletim sistemi yaşatabiliyorsun. Bu programı en güzel anlatan örnekler Pardus kurulumu üzerine olan videolar. :)
Her şeyden önce Linux Türkiye forumlarında biraz vakit geçirmen güzel olur. Nedir ? Ne iş yapar ? Neler sunuyor ? gibi soruları öğrendikten sonra hevesine devam etmen güzel olur :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı