PC'ye elektrik gelmiyor

enes üzüm

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba dün kapattığım PC'me bugün ne yaparsam yapayım elektrik gelmiyor. Tepki yok sabah uyandım düğmeye bastım hiçbir şey yok tepki yok.

Yaptım ekran kartını çıkardım ondanda değil ramleride kontrol ettim maalesef gerçekten aşırı sinir bozucu akşam güzelce oynuyorsun pxyi kapatiyorsun obursugun tikliyorsun elektrik gelmiyor PC açılmıyor

Hocam güç kaynağınızı çıkarıp yeşil ve siyah kabloları birbirine değdirip güç kaynağına kıosa devre ile çalıştırabilirsiniz. Eğer çalışmazsa sorun güç kaynağıdır. Çalışırsa tetik almayan anakarttır.

Hocam güç kaynağınızı çıkarıp yeşil ve siyah kabloları birbirine değdirip güç kaynağına kıosa devre ile çalıştırabilirsiniz. Eğer çalışmazsa sorun güç kaynağıdır. Çalışırsa tetik almayan anakarttır.

Çok sağlıklı olmaz. Bu tip durumlarda PSU fanı dönse de anakartı tetikleyemeyebiliyor. :)

En temizi başka bir PSU ile denemeniz olacaktır.

Arkadaşlar öncelikle yorumlarınız için çok teşekkürler arıza maalesefki anakarttan çıktı 200 lira masrafa yakin tutacak arızası köprülerde olabilirmiş servise göndercekler eğer arıza çok büyüksün iade olur tahminimce😓😓

Arkadaşlar öncelikle yorumlarınız için çok teşekkürler arıza maalesefki anakarttan çıktı 200 lira masrafa yakin tutacak arızası köprülerde olabilirmiş servise göndercekler eğer arıza çok büyüksün iade olur tahminimce😓😓
Geçmiş olsun.

Geri
Yukarı