Çözüldü Ubuntu'da Arduino "problem uploading to board" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ftk32

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda Ubuntu kullanıyorum ve Arduino programında şöyle bir hata ile karşılaşıyorum.

Ekran Görüntüsü - 2024-05-12 01-56-53.png
Ekran Görüntüsü - 2024-05-12 02-02-08.png

Çözüm
HC06'nın RX tx Arduino'dan çıkarıp kodu atmayı dener misin?

Hocam RX tx i çıkardım ve LED yaktım çalıştı ama bunda böyle bir hata oluştu.

Soru çözümü: Eğer pinler Arduino'ya bağlı iken kod atarsanız hc 06 bağlıysa uygulama hata veriyor o yüzden önce kodu atıp sonra bağlantıları gerçekleştirin.
Arduino'ya yeni yeni başlıyorum şu an HC-06 BT modülü var ve 2 LED bir ı2c
de analog pinlere bağlı ı2C 16x2 LED ekran var amacım hc 06'dan veri alıp ışığı yakıp ekrana yazdırmak.
YAni anladığım kadarıyla sadece kendini geliştirmek için hiçbir projeniz ve amacınız yok öyle mi?

Evet şu anlık öyle.
Yani bu konuyla ilgili bilgim yok. Ben drone arayüz tasarımı yapıyorum (henüz başlamadım) ardupilot mission planner üzerinden tkinder kütüphanesi ile yapmayı düşünüyorum. Aslında çoktan başlamam lazımdı ancak bilgisayarım çok kötü olduğundan pek mümkün olmadı. Size kolay gelsin, umarım hatanızı bulursunuz. Bu arada chat GPT ye sormayı düşündünüz mü?

Bilgisayarımda Ubuntu kullanıyorum ve Arduino programında şöyle bir hata ile karşılaşıyorum.

Eki Görüntüle 2193435Eki Görüntüle 2193436
deneyebileceğin şeyler:

Portu Kontrol Et: Arduino IDE’de ‘Araçlar’ kısmından port ayarlarını bir gözden geçir. Yanlış port seçili olabilir.
Kartı Doğru Seç: Aynı yerden kart tipini de kontrol et. Yanlış kart seçiliyse yükleme yapamazsın.
Sürücüleri Yükle: Eğer Arduino’nun CH340 gibi bir çipi varsa, onun sürücülerini yüklediğinden emin ol.
RESET’e Bas: Eğer kartında RESET düğmesi varsa, yükleme yapmadan önce hızlıca iki kez basmayı dene.
Kabloyu Kontrol Et: Kullandığın USB kablosu sağlam mı diye bir bak. Kabloda sorun olabilir.
Bunlar işe yaramazsa, forumlardan yardım isteyebilirsin ya da başka bir USB kablosu deneyebilirsin. Terminalden dmesg | grep tty komutuyla seri portun düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeyi unutma.

HC06'nın RX tx Arduino'dan çıkarıp kodu atmayı dener misin?

Hocam RX tx i çıkardım ve LED yaktım çalıştı ama bunda böyle bir hata oluştu.

Soru çözümü: Eğer pinler Arduino'ya bağlı iken kod atarsanız hc 06 bağlıysa uygulama hata veriyor o yüzden önce kodu atıp sonra bağlantıları gerçekleştirin.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı