PC'ye reklam virüsü bulaştı

Halit Efe

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, PC'yi genelde babam açar, ben ise okula giderim. Hafta sonunda PC'yi 2 kere ben açtım ve tarayıcıdan reklam vürüsü açıldı. Malwarebytes yükledim ve tarattım. 9 tane tehdit buldu. Sizce virüs var mıdır?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çakışıyor ve doğru çalışmıyorlar. Sen düşmanını sever misin gibi düşün.

Orası doğru birini yükleyip diğerini kaldırmak daha mantıklı hatta kurarken hata verdi.
Çakışıyor ve doğru çalışmıyorlar. Sen düşmanını sever misin gibi düşün.

Malwarebytes setupları malware olarak görüyor çok tuhaf bir olay.
100% her şey KMSpico'dan kaynaklı.
Temiz kurulum yapıp ucuza satılan oem/retail keylerden alın.

Orası doğru birini yükleyip diğerini kaldırmak daha mantıklı hatta kurarken hata verdi.

Malwarebytes setupları malware olarak görüyor çok tuhaf bir olay.
100% her şey KMSpico'dan kaynaklı.
Temiz kurulum yapıp ucuza satılan oem/retail keylerden alın.

Maaleseff temiz kurulum yapamam babam izin vermiyor şu anda Kaspersky yüklüyorum olursa haber veririm :D

Maaleseff temiz kurulum yapamam babam izin vermiyor şu anda Kaspersky yüklüyorum olursa haber veririm :D
Hocam geçende sizin bilgisayar uzun sürede açılıyordu. Ne oldu o? Birde yaşınız kaç izin vermiyor. Ben bir şeyler bildiğimi basit bir Batch dosyası kodladım onların önünde. Artık PC benim kontrolüm altında. :D

Allah'tan deneyelim dedik neyse.
Babanız bilmiyor sanırım formatta yanlış bir şey yapınca PC çöpe gitmiyor. Çok kolay kurtarmak çöken PC'yi veya diski sildiğiniz PC'yi. Bi anlatın yüzeysel şekilde. Karışık anlatmayın veya internetten video izletin. Ama HDD varsa çok uzun sürer onu söyleyeyim.

Geri
Yukarı