Çözüldü PC'yi gün içinde fazla açmamak zararlı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

FURKAN CANN

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
A520M-K ANAKART / AMD RYZEN 5 3600 / GT 730 EKRAN KARTI / 8GB 2666MHZ RAM / 240GB KİNGSTON A400 SSD
Meslek
Elektrik - Elektronik teknikeri
PC'ye vakit günde en fazla 1 veya 2 kere buluyorum fazla açmamak zararlı mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PC'ye vakit günde en fazla 1 veya 2 kere buluyorum fazla açmamak zararlı mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Gün içerisinde istediğiniz kadar açıp kapatabilirsiniz. Bilgisayarı kapatmaya zorlamadıkça(güç tuşuna basılı tutmak, bilgisayarın elektriğini kesmek) sıkıntı olmaz.

Gün içerisinde istediğiniz kadar açıp kapatabilirsiniz. Bilgisayarı kapatmaya zorlamadıkça(güç tuşuna basılı tutmak, bilgisayarın elektriğini kesmek) sıkıntı olmaz.

Çözüm
Araba değil bu. :D
Yıllarca çalıştırma bir şey olmaz. Tabii dış etkenlerden ciddi bir şekilde etkilemez ise.

Babana söyle, en az 5 saat kullanılmayan bilgisayar bozulur. Özellikle de oyun oynanmazsa.
Güzel kardeşim gelen elektrik faturasını sen ödersen 7/24 açık bırakırım.

Geri
Yukarı