PC'yi fişten kapatmak zararlı mı?

1yusuf_dslk

Centipat
Daha fazla  
Herkese selam. Normalde PC'yi Windows'tan kapatırım. İlk aldığımda birkaç sefer fişten kapattım birkaç seferde üçlü prize ayağım takıldı öyle kapandı. Zararlı olduğunu biliyorumda acaba benim PC şu ana kadar bundan hiç zarar görmüş müdür? Devamlı yaparsam mı zararı olur? Yardımcı olursanız sevinirim 🙂

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam. Normalde PC'yi Windows'tan kapatırım. İlk aldığımda birkaç sefer fişten kapattım birkaç seferde üçlü prize ayağım takıldı öyle kapandı. Zararlı olduğunu biliyorumda acaba benim PC şu ana kadar bundan hiç zarar görmüş müdür? Devamlı yaparsam mı zararı olur? Yardımcı olursanız sevinirim 🙂

Devamlı yapma çok zor değil Windows'a basıp bilgisayarı kapat demek.

Yani olmuştur diyemeyiz. Şans işi gibi ama olma olasılığı var.

HDD ve PSU zarar görebilir bende PC'yi fişinden çekip kapatmıştım ertesi gün durmadan kendini resetliyordu PSU'yu temizleyince geçti.

Yeni konular

Geri
Yukarı