PC'yi kapatınca 3060 GPU Power limit sıfırlanıyor

Autium

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
3060
Merhabalar, Afterburner üzerinden GPU limiti %120 çekiyorum ve overclockta yaptım test falan her şey güzel fakat şöyle bir sorun var. PC kapatınca GPU Power limit sıfırlanıyor. 100 oluyor geri, yani şöyle 120 olarak gözüküyor Afterburner'da fakat test ettiğimde 100 olarak çalışıyor. Tekrar 120 olarak kaydetmem gerekiyor. Bunun çözümünü bilen var mı? Her kapattığımda PC'yi, Afterburner'da yeniden mi ayarlamam gerekecek Power limiti. Diğer ayarlarda sıkıntı yok sadece GPU Power limit.

Ekran kartı: Aorus Elite 3060.

Preset ayarlaman lazım. Ayrıca OC yapıp 10-15 FPS için ömrünü kısaltma bence kartın.
Çok çok esktrem bir OC olmadan bildiğim kadarıyla 10-15 FPS etkisi olmuyor ki. 3-5 FPS fark artabilir de o kadar artacağını hiç sanmıyorum. Kaldı ki değmez zaten dediğiniz gibi. Kartın ömrünü kısaltmaya gerek yok. Fabrika çıkışlı OC yapılmış olarak geliyor zaten.

Edit: Soğutması o kadar başarılıysa bırakın öyle kalsın. Hiç sorun yaşatmaz ileride size. Sıcaklık her zaman düşmanınız olmalı.

MSI Afterburner'dan ayar yapıp sağda kaydet butonuna basıyorsun.
Kaydediyorum sıkıntı değil o düzgünde çalışıyo ama dediğim gibi kapatıp açınca da power limit 120 gösteriyor ama 100 olarak işlem görüyor tekrardan uygula demem gerekiyor
Çok çok esktrem bir OC olmadan bildiğim kadarıyla 10-15 FPS etkisi olmuyor ki. 3-5 FPS fark artabilir de o kadar artacağını hiç sanmıyorum. Kaldı ki değmez zaten dediğiniz gibi. Kartın ömrünü kısaltmaya gerek yok. Fabrika çıkışlı OC yapılmış olarak geliyor zaten.

Edit: Soğutması o kadar başarılıysa bırakın öyle kalsın. Hiç sorun yaşatmaz ileride size. Sıcaklık her zaman düşmanınız olmalı.
Aynen öyle ama şöyle bişi var normal de gpu power limiti ellemediğim de 3-5 fps artıyor evet ama power limiti 120 w çektiğim de bu 8-10 a çıkıyo 140 a kadar çekebiliyorum 140 da ise 12 -13 fps fark gördüm - 120 limit iyi İdeal kartı da zorlamıyo

Geri
Yukarı