Pc'yi Tv'yi baglayinca ses aygiti secim ayarlari nasildir?

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Merhaba bir sorum olacak. Pc'yi Tv'ye HDMI ile bagliyorum ve ekran ayarlarindan ekrani cogalt (? Türkcesini bilmiyorum kusura bagmayin) (dublike et olabilir...) secenegini tiklayinca görüntü geliyor. Orda bir problem yok.

Lakin sesin'de tv'ye gelmesi icin bu sefer ses ayarlarindan varsayilan aygiti TV yapmam gerekiyor. Acaba cikan sesi hem tv'den hem bilgisayardan cikartma gibi bir ayarimiz yokmu? Zira görüntüyü hem tv'de hem pc'de ayni anda alabiliyorum. Ama sesi ayni anda alamiyorum, bir aygiti secmem gerekiyor ya pc ya da tv olmasi gerekiyor...

Umarim derdimi anlatabildim.

Özet olarak, sesi nasil ayni anda hem HDMI ile bagladigim Tv'den hemde Pc'den alabiliriz...

Cevaplar icin simdiden Tesekkürler... :)

Benden ses geliyor eger ses aygitlarindan TV'yi secersem geliyor.
Ama ben hem pc'den hem tv'den sesi cikarmak istiyorum...

Sorunu birkac hafta önce cözdüm, Windows + P tuslarina basarak görüntüyü plasma'ya aktarirken sesi'de ayni anda aktariyor.

Yani ses icin ekstra bir ayar yapmamiza gerek kalmiyor.

Lakin sesi ayni anda hem plasma'dan hem bilgisayardan almayi hala cözemedim. O kadar da önemli degil artik. :neo:

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı