PDF dosyasında virüs olması mümkün mü?

Bilal Nurullah

Decapat
HDD'nin derinliklerinde indirmiş olduğum tonla PDF buldum ama isimleri vs pek güven vermedi VirusTotal ile tarattım resmini ekleyeceğim. PDF'te virüs bulunması ne kadar olası?

1674989826948.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Pinti Panda kanalının çalınma olayları sonrası attığı videoda PDF dosyasından virüs yediğini anlatmıştı, yani mümkün olabiliyormuş. Ama evham yapıp "Hocam virüs bulaşmış mıdır?" muhabbetine gerek yok. Önemli değillerse silebilirsiniz.

PDF doyasına zararlı gömülebiliyor. İndirdiğiniz yer önemli.
Nereden indirdiğimi hiç hatırlamıyorum. Sonuçta yıllar sonra bulduğum ve açtığım bir PDF.

Son tarama tarihi geçmiş, taramayı yenileyin. Ayrıca mümkün olsa da güncel sistemlerde istismar edilmesi zor.
Taramayı yenilemek derken? w10 + win def kullanıyorum, ek bir AV'm yok.

Pinti Panda kanalının çalınma olayları sonrası attığı videoda PDF dosyasından virüs yediğini anlatmıştı, yani mümkün olabiliyormuş. Ama evham yapıp "Hocam virüs bulaşmış mıdır?" muhabbetine gerek yok. Önemli değillerse silebilirsiniz.
Silmesine sildim ama açtımda :D

Silmesine sildim ama açtım da :D
O zaman bilgisayarda bir antivirüs taraması yapsanız faydası var da zaten yapmışsınızdır. Bir şey çıkmadıysa sorun yoktur. Fakat sağlam virüs olma ihtimaline karşı bilgisayarda kullanılmış hesapların güvenlik önlemleri artırılabilir.
Forumda önerilen Kaspersky ve Malvarebytes. Siz hangisini tercih edersiniz.

Geri
Yukarı