PDF'de arama özelliği çalışmıyor

InJustice

Kilopat
Yer
Troposfer
Arkadaşlar, merhaba. Eğitim aldığım çeşitli kurumların ders kitaplarının PDF'lerinden cokca yararlanıyorum. Sürekli olarak söyle bir problem yasıyorum; PDF'te bir cümle icinde yazılı olan seyi arattığım zaman aradığım seyi bulamıyorum ama aslında o gözümün önünde yani PDF'te var. Tek kelime olarak arattığımda ise kelimeyi bana gösteriyor, cümle olarak veya kelime grubu olarak arattığım zaman ise asla bulamıyorum. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir? Türkçe karakterler kullanmadan, İngilizce karakterler kullanmadan vs. sekilde de denedim.

Yanlıs anlasılmıs sanırım, resimden PDF'e cevrilen seyleri aratmıyorum. Kelimeyi tek basına yazdığım zaman kelimeyi buluyor; algılamasında sorun yok. Ancak kelime grubu veya cümle seklinde arattığımda istediğim seyi bulamıyorum. Ben de Adobe Acrobat DC kullanıyorum, baska bir PDF okuyucu öneriniz varsa bakabilirim.

Yanlış anlasılmıs sanırım, resimden PDF'e cevrilen seyleri aratmıyorum. Kelimeyi tek basına yazdığım zaman kelimeyi buluyor; algılamasında sorun yok. Ancak kelime grubu veya cümle seklinde arattığımda istediğim seyi bulamıyorum. Ben de Adobe Acrobat DC kullanıyorum, baska bir PDF okuyucu öneriniz varsa bakabilirim.

Foxit reader önerebilirim.

Geri
Yukarı