Meslek lisesi bilişim bölümü iyi mi?

Boş bir isimlendirme o kadar bir önemi yok.

Peki şunu soracağım. Ben matematik dersini şu anda 6 ders olarak görmekteyim. Tüm 4 yılım boyunca 6 ders olarak mı göreceğim? Biyoloji ygs sınavında çıkıyor öyle değil mi? Ben yazılım istediğim için sayısal sınavına gireceksem, biyoloji kimya fizik ve matematik beni bekliyor olacak öyle değil mi?

Evet. Teknik isen sorun olmaz. Üniversite derdin yok. Bende aynı şekilde mezun oldum. Şu an grafikerim. :) ATP değildi üstelik normal bölümdeydik. Hem üniversiteye çalışıp hem staja gidiyordum. Tekniğe geçersen stajı yazın yapıyorsun. Sıkıntı olmuyor.

Peki şunu soracağım. Ben matematik dersini şu anda 6 ders olarak görmekteyim. Tüm 4 yılım boyunca 6 ders olarak mı göreceğim? Biyoloji YGS sınavında çıkıyor öyle değil mi? Ben yazılım istediğim için sayısal sınavına gireceksem, biyoloji kimya fizik ve matematik beni bekliyor olacak öyle değil mi?
Biz 4 yıl boyunca hep 6 saat aldık matematiği, bir değişiklik olmadıysa ki olmamıştır büyük ihtimalle sende öyle göreceksin. Fizik 4 saat kimya 4 saat gördük biz. Evet fizik, kimya biyoloji, fizik ve matematiği yapmak zorundasın.

YGS eski sınav sistemi, günümüzde YKS var ve bunun YGS karşılığı TYT(temel yeterlilik testi) oluyor, LYS karşılığı AYT(alan yeterlilik testi) oluyor. TYT'de Türkçe, sosyal, matematik ve fen var ve sen bunların hepsini çözmek zorundasın. TYT senin YKS puanının %40'ını oluşturuyor ve üniversiteye girmek isteyen herkes bu sınava giriyor. Sayısal, sözel ve eşit ağırlık ayrımı ise AYT'de oluyor YKS puanının %60'ını oluşturuyor ve matematik, fen çözmek zorunda oluyorsun(sayısal puan kazanmak için).

Şimdiden hafiften başlasan günde bir saat bile çalışsan ve tekrar yapsan emin ol çok iyi yol kat edersin. Okuduğunu anlamayı geliştirmek ve kültür seviyeni artırabilmek içinde mutlaka çok oku çünkü hem sınavda hem de hayatta ihtiyacın olacak.

Evet. Teknik isen sorun olmaz. Üniversite derdin yok. Bende aynı şekilde mezun oldum. Şu an grafikerim. :) ATP değildi üstelik normal bölümdeydik. Hem üniversiteye çalışıp hem staja gidiyordum. Tekniğe geçersen stajı yazın yapıyorsun. Sıkıntı olmuyor.
Yazdıklarınız için teşekkür ederim.
Biz 4 yıl boyunca hep 6 saat aldık matematiği, bir değişiklik olmadıysa ki olmamıştır büyük ihtimalle sende öyle göreceksin. Fizik 4 saat kimya 4 saat gördük biz. Evet fizik, kimya biyoloji, fizik ve matematiği yapmak zorundasın.

YGS eski sınav sistemi, günümüzde YKS var ve bunun YGS karşılığı TYT(temel yeterlilik testi) oluyor, LYS karşılığı AYT(alan yeterlilik testi) oluyor. TYT'de Türkçe, sosyal, matematik ve fen var ve sen bunların hepsini çözmek zorundasın. TYT senin YKS puanının %40'ını oluşturuyor ve üniversiteye girmek isteyen herkes bu sınava giriyor. Sayısal, sözel ve eşit ağırlık ayrımı ise AYT'de oluyor YKS puanının %60'ını oluşturuyor ve matematik, fen çözmek zorunda oluyorsun(sayısal puan kazanmak için).

Şimdiden hafiften başlasan günde bir saat bile çalışsan ve tekrar yapsan emin ol çok iyi yol kat edersin. Okuduğunu anlamayı geliştirmek ve kültür seviyeni artırabilmek içinde mutlaka çok oku çünkü hem sınavda hem de hayatta ihtiyacın olacak.
Çok teşekkür ederim, beni çoğu konuda bilgi sahibi haline getirdiniz. Size ne kadar teşekkür etsem az.

Ben gitmeni tavsiye etmiyorum. Eğitimin niteliğini öğrenciler belirler, bilişim bölümünü seçen arkadaşların davranışlarına yaşam tarzlarına bak sana cevabı onlar verecektir. Meslek lisesindeyim.

Bence ATP daha iyi çünkü AMP okursan sadece okuduğun meslek üzerine çalışmak zorunda kalacaksın.
Bunun dışında ATP okursan üniversiteyi okuman daha da kolaylaşacaktır eğer üniversite okumak istiyorsan tabii hem de daha bilgili olman için sana daha da faydası olacaktır. Tabii bunlar sadece fikir sen ne istiyorsan onu yapabilirsin biz sana tavsiye veriyoruz ve fikrin değişirse de 10. sınıfta mesela oraya kadar ATP okuman konulardan tekrar yapmak şartıyla daha az geri kalman demektir o yüzden ATP okuman daha faydalı olur bence vs.

Bence ATP daha iyi çünkü AMP okursan sadece okuduğun meslek üzerine çalışmak zorunda kalacaksın
Bunun dışında ATP okursan Üniversiteyi okuman daha da kolaylaşıcaktır eğer Üniversite okumak istiyorsan tabi hemde daha bilgili olman için sana daha da faydası olacaktır tabi bunlar sadece fikir sen ne istiyorsan onu yapabilirsin biz sana tavsiye veriyoruz ve fikrin değişirse de 10.Sınıfta mesela oraya kadar ATP okuman konulardan tekrar yapmak şartıyla daha az geri kalman demektir o yüzden ATP okuman daha faydalı olur bence vs.

YKS'de okuduğun bir lisenin önemi yok, meslek lisesi ve açık lise öğrencileri de üniversite sınavına girip tercih yapabilir. 12. sınıfta belki staj zorlayabilir, stajdan kurtulmak için de açık liseye geçebilirsin son sınıfta. Staj zaten bir şey katmaz, orada yerleri süpür, çay koy vs gibi görevler vereceklerdir. Stajyerler ucuz hizmetli ve sekreter olarak kullanılır.

Merhaba arkadaşlar, ben 9.sınıftayım ve Anadolu mesleki teknik Anadolu lisesi'ne gidiyorum. Okulumda bilişim teknolojileri bölümü ve grafik-fotoğraf bölümü bulunuyor. Ben bilişim teknolojileri (atp) bölümü Anadolu teknik programı içerisinde okumaktayım. Amacım, iyi bir üniversite de dijital oyun tasarımı'nı okumak ya da yazılım mühendisliği üzerine okumaktır. Sizce başarabilir miyim? Birkaç gündür, meslek lisesinde yapamazsın, meslek lisesinden üniversite'ye gidemezsin gibi yazıları okuyarak tedirgin duruma düştüm. Anadolu Lisesi'nden az eğitim görmek mi bu sorun? Liseme uğradım, sınava gittim ve şu anda kötü insanlar gördüğümü düşünmediğimi söylemek isterim. Ne dersiniz, gerçekten başaramaz mıyım?

Ne yaptın dostum bayağı süre geçmiş.

Merhaba arkadaşlar, ben 9.sınıftayım ve Anadolu mesleki teknik Anadolu lisesi'ne gidiyorum. Okulumda bilişim teknolojileri bölümü ve grafik-fotoğraf bölümü bulunuyor. Ben bilişim teknolojileri (atp) bölümü Anadolu teknik programı içerisinde okumaktayım. Amacım, iyi bir üniversite de dijital oyun tasarımı'nı okumak ya da yazılım mühendisliği üzerine okumaktır. Sizce başarabilir miyim? Birkaç gündür, meslek lisesinde yapamazsın, meslek lisesinden üniversite'ye gidemezsin gibi yazıları okuyarak tedirgin duruma düştüm. Anadolu Lisesi'nden az eğitim görmek mi bu sorun? Liseme uğradım, sınava gittim ve şu anda kötü insanlar gördüğümü düşünmediğimi söylemek isterim. Ne dersiniz, gerçekten başaramaz mıyım?

Şu anki durumun ne dostum kazanabildin mi? Benim de sorularım bu tarzda şu an merak ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı