PDF'den cümle kopyalanınca farklı harfler çıkıyor

Blackfox07

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Merhabalar,
Benim bugün fark ettiğim bir sorunum var.
Ben PDF üzerinden kopyaladığım yazıyı normal bir sayfaya yapıştırdığım zaman garip harfler çıkmaya başlıyor.
Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Örnek:

S01130-12484917.jpg

Mesela bu yazıyı kopyalayıp yapıştırdığım zaman şöyle bir şey ortaya çıkıyor.

Leptoglossus occidentalis heidemann (1910) (hemiptera: Coreidae) ăŷăǀăƚăŷŧ<ƶnjğljŵğƌŝŭăžůăŷ͕
Ŝďƌğůŝžƌŵăŷăœăĕůăƌŧŷŧŷƚžśƶŵǀğŭžnjăůăŭůăƌŧŷěăljăɖƚŧœŧnjăƌăƌůăďŝůŝŷğŷƃŷğŵůŝďŝƌďƃđğŭƚƺƌƺěƺƌ͘

Yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Abby Fine Reader ya da Libre Office programlarını deneyebilirsiniz. Birde kopyalama işlemini fare ile sağ tık kopyalama yaparak deneyin. Aynı PDF üzerinden çokça kopyalama işlemi yapacaksanız o PDF dosyasını Word formatına çevirebilirsiniz ve bu şekilde daha rahat kopyalama işlemi yapabilirsiniz.

Abby Fine Reader ya da Libre Office programlarını deneyebilirsiniz. Birde kopyalama işlemini fare ile sağ tık kopyalama yaparak deneyin. Aynı PDF üzerinden çokça kopyalama işlemi yapacaksanız o PDF dosyasını Word formatına çevirebilirsiniz ve bu şekilde daha rahat kopyalama işlemi yapabilirsiniz.
Eğer bilgisayar üzerinden yapacak olursam önerilerinizi denemek isterim ama maalesef şu an telefon üzerinden yapmak zorundayım.

Telefon için ne önerebilirsiniz?

Eğer bilgisayar üzerinden yapacak olursam önerilerinizi denemek isterim ama maalesef şu an telefon üzerinden yapmak zorundayım.

Telefon için ne önerebilirsiniz?
Anladım fakat maalesef telefon için bilgim yok. Ancak telefon üzerinden farklı programlar deneyebilirsiniz. CreatePDF uygulamasını deneyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı