PDF'te CTRL + F ile Arama Yaparken Tam sonuç Bulamıyor

Fischer35

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Elimde bir PDF dosyası mevcut. Bayağı böyle uzunca bir kitap. İçerisinde arama yapıyorum fakat bulmuyor. Daha doğrusu arattığım kelime yahut cümle PDF içerisinde olmasına rağmen bulunamadı diyor. Ama aslında var.
Örneklendirmek gerekirse,

Bulmak istediğim cümle: Büyük bir salgın ile baş başa kalmıştık.
Arattığım kelime: Büyük bir

Normalde bulması lazım fakat bulmuyor. Sadece "büyük" yazınca da çok fazla sonuç çıkıyor veya hiç bulmuyor. Zaman harcayıp tek tek büyük, salgın, kalmıştık gibi kelimeleri de aratıyorum ama bazılarını buluyor bazılarını bulmuyor.
Bu sorunu nasıl çözebilirim? PDF'te aramaya karşı Türkçe karakterlerle alakalı bir ayar vs. bir şey yapılmış olabilir mi acaba?

Uzun bir PDF dosyası ise önce dosyanın tamamını yüklemeyi deneyin. Yani dosyayı açtıktan sonra aşağılara kaydırıp (gerekirse yavaş bir şekilde) sayfaların yüklenmesini sağlayın. Ardından tekrar arama yapmayı deneyin.

Uzun bir PDF dosyası ise önce dosyanın tamamını yüklemeyi deneyin. Yani dosyayı açtıktan sonra aşağılara kaydırıp (gerekirse yavaş bir şekilde) sayfaların yüklenmesini sağlayın. Ardından tekrar arama yapmayı deneyin.
Özellikle denedim bunu, maalesef bulmadı. Hatta aramak istediğim şeyi kendim sayfa sayfa geçerek buldum. O sayfada arama yaptım, kelimeyi yazdım yine bulmadı. Genellikle Türkçe karakterli sesli harflere gelince bulmuyor ama Türkçe karakter olmayan kelimelerde de karşılaşıyorum bu sorun ile.

Özellikle denedim bunu, maalesef bulmadı. Hatta aramak istediğim şeyi kendim sayfa sayfa geçerek buldum. O sayfada arama yaptım, kelimeyi yazdım yine bulmadı. Genellikle Türkçe karakterli sesli harflere gelince bulmuyor ama Türkçe karakter olmayan kelimelerde de karşılaşıyorum bu sorun ile.

Kullandığınız program nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı