Pdo kod hatası

PHP:
<?php

if (isset($_POST['name'],  $_POST['phone'], $_POST['sehir'], $_POST['ilce'], $_POST['pozisyon'], $_POST['calismasekli'], $_POST['gunler'], $_POST['hayvan'], $_POST['durum'], $_POST['dil'], $_POST['btarih'], $_POST['tl'], $_POST['aciklama'], $_POST['yas'], $_POST['cinsiyet'], $_POST['egitim']))
                                {
                                    if (empty($_POST['name']) || empty($_POST['phone']) || empty($_POST['sehir']) || empty($_POST['ilce']) || empty($_POST['pozisyon']) || empty($_POST['calismasekli']) || empty($_POST['gunler']) || empty($_POST['hayvan']) || empty($_POST['durum']) || empty($_POST['dil']) || empty($_POST['btarih']) || empty($_POST['tl']) || empty($_POST['aciklama']) || empty($_POST['yas']) || empty($_POST['cinsiyet']) || empty($_POST['egitim']))
                                    {
                                        die("<p>Lütfen formu eksiksiz doldurun!</p>");
                                    }

try {

$baglanti = new PDO("mysql:host=localhost;dbname=u9596700_9596700", "root", "");
                                        $baglanti->exec("SET NAMES utf8");
                                        $baglanti->setAttribute(PDO::ATTR_ERRMODE, PDO::ERRMODE_EXCEPTION);

$sorgu = $baglanti->prepare("INSERT INTO elemanformu (name, phone, sehir, ilce, pozisyon, calismasekli, gunler, hayvan, durum, dil, btarih, tl, aciklama, yas, cinsiyet, egitim) VALUES ($name, $phone, $sehir, $ilce, $pozisyon, $calismasekli, $gunler, $hayvan, $durum, $dil, $btarih, $tl, $aciklama, $yas, $cinsiyet, $egitim)");

$sorgu->execute();

echo "<p>Bilgiler başarılı bir şekilde kaydedildi.</p>";

} catch (PDOException $e) {
                                        die($e->getMessage());
                                    }

$baglanti = null;
                                }

?>
Hocam üsttekileri düzenledim onlara göre kodun kalanını düzenlersiniz.

Arkadaşlar eksik kod if içinde isset ile değişkenleri tanımladıktan sonra hemen ifin altına.

PHP:
$name = trim(filter_input(INPUT_POST, 'name', FILTER_SANITIZE_STRING));

Bu şekilde hepsini tanımlamamız lazım ben silmişim yanlışlıkla bende neden olmuyor diyorum.
Arkadaşlar eksik kod if içinde isset ile değişkenleri tanımladıktan sonra hemen ifin altına.

PHP:
$name = trim(filter_input(INPUT_POST, 'name', FILTER_SANITIZE_STRING));

Bu şekilde hepsini tanımlamamız lazım ben silmişim yanlışlıkla bende neden olmuyor diyorum.

Sorumun cevabı.

Geri
Yukarı