Pegasus Havayolları'na ait B737 tipi uçak Sabiha Gökçen'de pistten çıktı!

Makaleler
110
İzmir-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları'na ait yolcu uçağı, deniz üzerinden Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yaparken piste tutunamadı. Uçak kayarak yola savrulup parçalandı.

Üç parçaya ayrıldığı görülen uçakta ilk belirlemelere göre can kaybı olmadığı ancak yaralıların bulunduğu öğrenildi.

Yaralılara acil şifalar diliyorum. Umarım daha beterleri olmaz. :( Şu an için can kaybı yok, umarım da olmaz. Büyük mücize can kaybının olmaması, enkazı görünce. :(

İzmir-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları'na ait yolcu uçağı, deniz üzerinden Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yaparken piste tutunamadı. Uçak kayarak yola savrulup parçalandı.

5e3ae4c60f254422b45049ff.jpg

2574117_810x458.jpg

İlk ve tek uçuş tecrübemi sağlayan uçak. Çevremdeki insanlara inişlerde hopluyoruz dediğimde "Yooo, biz tüy gibi iniyoruz" şeklinde geri dönüş almamla şüphelenmiştim. Şimdi ise Twitter'da benzer muhabbetleri görüyorum. Yağmurun da katkısı vardır elbet ama pilotların tamamen suçsuz olduklarını sanmıyorum. Neredeyse hep Pegasus'un başına gelmesinin bir sebebi vardır diye düşünüyorum..
Bu da 737, bu da. İlkinde 57:12'de, ikincide 8:35'te görebilirsiniz. Pegasus cidden zıplıyor. Uçaklardan anlamıyorum ama ikisine de 737 deniyorsa bu kadar fark olmamalı bence.

Olay gerçekten aşırı ciddiymiş. Ölü olmamasına rağmen ciddi yaralanmalara maruz kalan insanlar varmış. Şimdi Twitter'da dolanırken bazı videolara rastladım. Eğer bu tarz içeriğin forumda paylaşılması yasaksa düzenleyebilirim mesajı;

Videodaki sanıyorum ki bir Ring aracı. Umuyorum ki hastaneye kadar bu şekilde gitmemişlerdir. Bildiğim kadarıyla havaalanının dışına kadar eşlik edip sonrasında ambulansa bindirilmeleri gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı