Pegatron H61 Anakart Değişikliği

Deniz Dal

Hectopat
Merhabalar, iyi günler konuyu şöyle açıklayayım. 10 sene önce hazır "Casper" bilgisayar almıştım ekran kartını değiştirecektim.

-Pegatron H61 Anakartı mevcuttu.
-Intel Core İ3 2100 CPU 3.10 GHz bir işlemci kullanıyor.
750 Tİ, RX 460, RX 560, GTX 950 arasında gidip geldim yok bu şu oyunu oynuyorum buna gerek yok falan gibi.

Sonra bir yazı gördüm ve bu yazıda aynı benim anakartı kullanan biri "RX 460" ekran kartını alıyor fakat çalışmıyor.

Konu bu: RX460 OEM ile Pegatron IPXSB H-61 uyumu - Technopat Sosyal

Ardından birkaç yazı daha okudum, bazıları anakartın geçirgen olduğunu yani bazı ekran kartlarını kafasına göre çalıştırıp çalıştırmadığını söylerken bazıları ise bunun BIOS sürümü ile ilgili olduğunu söylüyordu. BIOS güncelleme yapmaya kalkmadım bile çünkü birçok kişi yakmış kartını ve pegatron firmasının adam akıllı bir web sayfası bile bulunmuyor. Neyse sonra uygun fiyata anakart araştırmaya başladım ve konuda Z77, P67 ve Z68 modelleri önerildi ama baktığımda PCI 2.0 kullandıklarını gördüm, ne yapmalıyım? Gerçekten hiç anlamadım siz olsanız ne yapardınız beni aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı