Çözüldü Pegatron IPM41-D3 BIOS USB'yi görmüyor

• Konuyu başlatan WD40
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 4B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
W

WD40

Ziyaretçi
Merhabalar, evde bulunan eski bilgisayarı tekrar ayağa kaldırmak için format atayım dedim. Karşılaştığım sorun USB'yi Boot edemiyorum. BIOS'ta gözükmüyor.

USB'yi MBR olarak yazdım. Yine de görmüyor. UEFI desteği zaten yok. Sorunu bir türlü çözemedim. Kullandığım bellek USB 3.0, bilgisayar 2.0 acaba bundan kaynaklı bir sorun olabilir mi?

Anakart: Pegatron IPM41-D3
İşlemci: Intel Pentium E6600

Çözüm
W
Anakart USB'yi gördü mü acaba?
Hocam bilgisayar evde. Şu an iş yerindeyim. Eve gidince deneyeceğim.
Hocam sorun çözüldü. Dedikleriniz fayda etmedi. Ben de az önce Vatan'dan USB 2.0 bir tane bellek aldım. Yine tanımadı.

Ardından BIOS'u sıfırladım. Belleği görmediği için yeni aldığım SSD'ye Windows 10 ISO dosyalarını yazdırdım. Çünkü SSD'yi görüyordu. SSD'den format attıktan sonra tekrar SSD'ye sorunsuz kurulum yaptım.
Hocam sorun çözüldü. Dedikleriniz fayda etmedi. Ben de az önce Vatan'dan USB 2.0 bir tane bellek aldım. Yine tanımadı.

Ardından BIOS'u sıfırladım. Belleği görmediği için yeni aldığım SSD'ye Windows 10 ISO dosyalarını yazdırdım. Çünkü SSD'yi görüyordu. SSD'den format attıktan sonra tekrar SSD'ye sorunsuz kurulum yaptım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Hocam bildirim gelmediği için yazamadım. Kusura bakmayın. Bende USB formatta zaten çok sorun çektim. En az 20 kez denemem gerekiyordu. Galiba bu G41 chipsetlerin sorunu ben de ek HDD alacağım. Merak ettiğim SSD'ye veya HDD'ye nasıl ISO yazdırılıyor? Teşekkür ederim.

Hocam bildirim gelmediği için yazamadım. Kusura bakmayın. Bende USB formatta zaten çok sorun çektim. En az 20 kez denemem gerekiyordu. Galiba bu G41 chipsetlerin sorunu ben de ek HDD alacağım. Merak ettiğim SSD'ye veya HDD'ye nasıl ISO yazdırılıyor? Teşekkür ederim.
Rufus ile yazdıramadım. SSD’yi görmüyordu. Disk Yönetiminden biçimlendirip harf atadım. Attığınız programda “Show All Drives” seçeneğini aktif edince SSD gözüktü. Geri kalanı klasik yazdırma işlemi.

Rufus ile yazdıramadım. SSD’yi görmüyordu. Disk Yönetiminden biçimlendirip harf atadım. Attığınız programda “Show All Drives” seçeneğini aktif edince SSD gözüktü. Geri kalanı klasik yazdırma işlemi.

Merhaba aynı sorun bende de var SSD'ye nasıl yazacağımı daha detaylı yazar mısınız ve nasıl kuracağım şindiden teşekkür ederim bekliyorum.

Geri
Yukarı