Pegatron IPMIP H55 GEN Yeni ve uyumlu RAM açılmama sorunu

Makaleler
110
Anakart: Pegatron IPMIP H55 GEN
Ekran Karı: HD4830
RAM(eski):Elixir 1333 Mhz Cl9 2x2
Psu: 350W
İşlemci: İ5 650

Merhaba arkadaşlar. 22.09.2015 tarihinde Vatan bilgisayardan aldığım;

GSKILL 4GB Value DDR3 1333MHz CL9 PC3 Tek Modül Ram (X2)

RAM ler eve gelince çalışmadı. Mhz' lerinden tutunda CL' lerine kadar herşey aynı.

Ondan önce Corsair 1600Mhz RAM almıştım, çalışmadığı için bunları aldım. (Ordaki eleman bana verdi). Zaten kasayıda götürmüştük. Gskill' leri taktı çalışmadı. Dediki senin kasanda ''şase'' var. Bende eve geldim, bilgisayarı söküp baştan aşağı yalıtılmayarak monte ettim, yine çalışmadı.

Şimdi ne yapmalıyım. Bu RAM leri çalıştırmanın bir yolu varmıdır? Yoksa değiştireyim
mi?

Şimdiden teşekkür ederim. @Recep Baltaş @MF @Ali Güngör

Biraz araştırma ile Pegatron anakartlara RAM yükseltmesi yapmanın sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Maalesef bu anakartların desteği kısır. Ne ekran kartı takılabiliyor ne de RAM. Yine de BIOS'un son sürümde olduğundan emin olun. Olmazsa bellekleri iade edip Pegatron, Foxconn ve ECS olmayan yeni bir anakart alın.

Biraz araştırma ile Pegatron anakartlara RAM yükseltmesi yapmanın sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Maalesef bu anakartların desteği kısır. Ne ekran kartı takılabiliyor ne de RAM. Yine de BIOS'un son sürümde olduğundan emin olun. Olmazsa bellekleri iade edip Pegatron, Foxconn ve ECS olmayan yeni bir anakart alın.
Maalesef piyasada saydığınız markalardan başka 1156pin Anakart bulunmamakta. 2. el de almak istemiyorum.

Bu RAM leri değişim sonucu almıştım. Bir daha değişim veya iade kabul ederler miki? @MF

Hocam gidip diyeceğiniz şu. 14 günü geçmedi demi öncelikle. Bunlarda çalışmadı iade etmek istiyorum tamamen yalıtımda yaptım. Fakat para iadesi vermiyorlar diye biliyorum. Hediye çeki veriyolar.

Hocam gidip diyeceğiniz şu. 14 günü geçmedi demi öncelikle. Bunlarda çalışmadı iade etmek istiyorum tamamen yalıtımda yaptım.
Abi daha dün (pazartesi değiştirdim) aldım. Yalıtımı yaptım, hatta bilgisayarı kasasız açık çalıştırdım. İnşallah kabul ederler.

Onun dışında ramleri çalıştırmak için bir çözümünüz var mı?

Çözüm varmı bilmiyorum. Hocam kabul etmek zorundalar. Ben bi router aldım bozuk çıktı götürdüm verdim. Aynısını bidaha aldım. Ertesi gün onuda hoşuma gitmedi diye geri götürdüm.

Hocam para iadesi yok diye biliyorum. İstedim para iadesi veremeyiz dediler bana. Hediye çeki verdiler onuda okuttum gitti. Hediye çekini anında veriyorlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı