Pegatron IPSX H61 fan hızlarını artırma

NirvanA1

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Okula giden kurbanlık koyunlardan(LİSE)
Pegatron IPSX H61 BIOS'dan işlemci fan hızını falan nasıl artırabilirim ?

Fanlar Casper'in taktığı yani çok kötü. 1-2 yerde araştırdım Fanın ve GPU'nun yanma ihtimali varmış, öyleyse hiç bulaşmayayım. Sizce var mı öyle bi ihtimal Recep Abi ?

İhtimaller her zaman vardır. Sokağa çıkınca kafana bir saksı düşüp ölme ihtimalin var... Fan hızını artırmayla fanın yandığını 10 yıllık PC deneyimimde hiç görmedim. Fan hızı artırınca GPU'nun yandığını da görmedim...

DH'de gördüm. Adamın Fanı yanmış hızından dolayı, ardından fan çalışmadığından GPU'su yanmış.

BIOS'unasıl açıyorduk ? Boot menü yazıyor ama geri oturum seçmeye geliyor.

DH'de gördüm. Adamın Fanı yanmış hızından dolayı, ardından fan çalışmadığından GPU'su yanmış.

Ekran kartı fanını sürekli %100'de çalıştırmak iyi değil. DH tayfası ucuzcudur. 1.2 motor arabadan Porsche performansı bekleyen tipler... Ucuz fanı sürekli yüksek devirde çalıştırırsan, fanın ömrü 3 yıl ise 1 yıla düşer. Bu yanma değil, ömrünü tüketmedir bence ;)

BIOS'a girmek için DEL tuşuna bas açılışta art arda.

g1m8h.jpg
Bios' un resmi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı