Pegatron ıpsxb-H61'e ekran kartı önerisi

348606

Hectopat
Merhaba bay ve bayanlar. İşlemcim i5 2400 3.1GHz anakartım ise Pegatron ıpsxb-H61'dir. Alabileceğim en iyi ekran kartı hangisidir. PSU'da önerebilirseniz çok hoş olur. İlginiz, merakınız ve cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Merhaba, sanırım sizde de Casper bilgisayar var 2012 model. Aynısı benim eski bilgisayarım, çok sıkıntılı bir bilgisayardır. Anakartı ekran kartı seçer, istediğini çalıştırır istediğini çalıştırmaz. RAM'i, güç kaynağı ve hard diski bir gariptir ama iş gördü zamanında.

Bu anakart çok sıkıntılı. Ciddi ciddi ekran kartı seçiyor. Forumda çok konusu var bu anakartın.

RX550 veya RX560 tercih edilebilir. RX 570 de güzel olur ama hem pahalı hem de bir miktar darboğaz olacaktır i5 2400 ile.

RX570 %80 %90 1050 Ti tam besler.

1050 Ti güzel seçim olacaktır ancak bu anakart ekran kartı seçiyor. Mesela bir konuda çalışmış diğer konuda çalışmamış. Bu sadece 1050 Ti ile ilgili konular, bu durum diğer ekran kartlarında da var.

Bazı arkadaşlar BIOS güncellemesi ile bu durum ortadan kalkar diyor forumda. Ancak bu anakartı güncelleyebilen çok az kişi var ve şansa bağlı, saçma sapan zahmetli bir iş.

1050 Ti güzel seçim olacaktır ancak bu anakart ekran kartı seçiyor. Mesela bir konuda çalışmış diğer konuda çalışmamış. Bu sadece 1050 Ti ile ilgili konular, bu durum diğer ekran kartlarında da var.

Bazı arkadaşlar BIOS güncellemesi ile bu durum ortadan kalkar diyor forumda. Ancak bu anakartı güncelleyebilen çok az kişi var ve şansa bağlı, saçma sapan zahmetli bir iş.

Biliyorum fakat BIOS güncellemeyle düzeliyor. Önce BIOS güncelleme denesin arkadaşımız, güncelleyemezse anakartı değiştirmesi lazım. Muhtemelen söylediğiniz gibi ekran kartını çalıştıramayabilir. Sıfır anakart bulamaz ama ikinci el bulup alabilir.

Kafam çok karıştı. RX 570 mi, RX 560 mı veya GTX 1050 Ti mı alsam bilemedim. Bir bench mark testinde 560 ile 1050 ti eşit FPS alıyor. Diğerinde 1050 Ti 560 'dan 2 kat performans gösteriyor.

Geri
Yukarı