Pegatron IPXSB-H61 için İşlemci Önerisi

Barış Uysal

Kilopat
Daha fazla  
PEGATRON IPXSB-H61 model anakartım var. Bu bilgisayara şimdiki oyunları çalıştırabilmesi için bir işlemci yenilemesi yapmak istiyorum. Yüksek grafik değil amacım ekran kartından da anlaşılacağı üzere en azından işlemci köstek olmasın oyun oynamama amacım budur. Öneri model ve ucuz link tavsiyesi bekliyorum.

Bir de yeri gelmişken, hard diskim 7-8 senelik ve arada bir kendini yeniden başlatıyor. Bu anakarttan mıdır, PSU'dan mı yoksa ömür dolması kaynaklı olabilir mi? O konuda da yardımcı olabilir iseniz çok sevinirim. Ona göre PSU alma ihtimalim de var. Bunun sorununu nasıl anlarım? Yapmam gereken testler nelerdir? Program var ise öneri alabilirim.

Sistem Bilgileri
  • PEGATRON IPXSB-H61
  • i3-2100
  • QUAKE LC-8350MX POWER SUPPLY
  • 8GB Hi-Level Dual Channel(4+4)
  • Windows 7 Home Basic 64 Bit İşletim Sistemi
  • Asus GT 730 128 BIT 4GB DDR3 Paylaşımlı ekran kartı
  • SSD:120GB Adata SU650 SSD

Son düzenleyen: Moderatör:
i7 2600, i7 3770 alınabilir uygun bulunursa.
Bir de yeri gelmişken, hard diskim 7-8 senelik ve arada bir kendini yeniden başlatıyor. Bu anakarttan mıdır, PSU'dan mı yoksa ömür dolması kaynaklı olabilir mi? O konuda da yardımcı olabilir iseniz çok sevinirim. Ona göre PSU alma ihtimalim de var. Bunun sorununu nasıl anlarım? Yapmam gereken testler nelerdir? Program var ise öneri alabilirim.
7-8 senelik HDD'den beklenen bir durum. HD Tune Pro ile health ve error scan taraması yaptırın ve görsel ekleyin.

HDD büyük ihtimal ömrünün sonlarına yaklaşmıştır. i5 2*** serisinden bir işlemci işinizi rahatlıkla görür. Kalan bütçe ile belki ekran kartı yükseltmesi ihtimali de doğar.

i7 2600, i7 3770 alınabilir uygun bulunursa.

7-8 senelik HDD'den beklenen bir durum. HD Tune Pro ile health ve error scan taraması yaptırın ve görsel ekleyin.
Programları indirip test edeceğim tavsiye için teşekkür ederim.

HDD büyük ihtimal ömrünün sonlarına yaklaşmıştır. i5 2*** serisinden bir işlemci işinizi rahatlıkla görür. Kalan bütçe ile belki ekran kartı yükseltmesi ihtimali de doğar.
anlıyorum ancak ekran kartı güncellemesi malesef mümkün değil bios güncellemesiyle anakart bozma riskine girerek PCI 3.0 ekran kartı kullanılabiliyor ama o riske girmemem daha mantıklı tabi casper çalışanları bunun mümkün olmadığını söyledi yetkili servisi müşteri temsilcisine ilettiğim mesaj cevabı olarak. İşlemci tavsiyesini link ile yaparsanız sevinirim i7 3. nesil dediği pek anlamıyorum 2. el işinden çünkü.
@Asım Demir

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    19,8 KB · Görüntüleme: 201
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    27,5 KB · Görüntüleme: 218
Pegatron ipxsb-h61 ana kartım var buna işlemci olarak ne önerirsiniz i5 serisinden veya i3 serisi i7 önermeyin bütçe yetmiyor i5 ve i3 serisinden anakartıma hangi işlemciler uyumludur söylerseniz sevinirim.

Şimdi durum şu h61 serisi anakartlar normalde 2. nesil i3,i5,i7 işlemcileri kabul ediyor. Bazıları Bios Update'i ile elinizde kalabiliyor 3. nesile geçiş için ama maksimum o şekilde başarıya ulaşır iseniz. 3. nesil i3,i5,i7 kullanabiliyorsunuz benim anakartım Pegatron h61 ve Asus h61 mk idi. Bu sonuçlara ulaştım.
Pegatron ipxsb-h61 ana kartım var buna işlemci olarak ne önerirsiniz i5 serisinden veya i3 serisi i7 önermeyin bütçe yetmiyor i5 ve i3 serisinden anakartıma hangi işlemciler uyumludur söylerseniz sevinirim.

Geri
Yukarı