Pegatron IPXSB-H61 sistemde işlemci değiştirildiğinde görüntü gelmiyor

Bkooll

Hectopat
Daha fazla  
Sevgili Technopat ailesi merhaba,

PC özellikleri;

Anakart: Pegatron IPXSB-H61
İşlemci: i3-2120
2. işlemci: i7 3770K ( görüntü yok )
RAM: 8 GB.
GPU: 1050 Ti.

BIOS versiyon; 0206.
VBIOS versiyon; 2089.

Sorun şu; i3 2120 takılıyken hiçbir sorun yok bilgisayar aciliyor ve ekran karti güncel driverlari yüklü. i7 3770K'yi takınca ekrana görüntü gelmiyor.

i7 3770K'nın farklı bir anakartta sağlık testine kadar yaptım hiçbir sorunu yok canavar gibi calisiyor. Ekran kartida aynı sekilde.

Sorun nedir, çözümü nedir? Ben bulamadim, şu videoyu izleyerek yapabilirsin diyen varsa link gönderebilir misiniz?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Maaleseft işin bir de o yönü var, bu BIOS Update'i nasıl yaparim daha önce Z flash ws yapmisligim var ama yapdigim araştırmadaki konular eski gözükmekte. Hangi konu üzerinden yapmamı tavsiye edersiniz.

USB'ye direkt dosyayı atıp BIOS'tan halledebilirsiniz önemli olan doğru dosyayı bulmanız.

USB'ye direkt dosyayı atıp BIOS'tan halledebilirsiniz önemli olan doğru dosyayı bulmanız.
dosyayi internette buldum . lakin bu anakart asus yada gigabyt gibi değil jumper ayarlaması ws yapılması gerekiyor . Benim takıldıgım noktada burası . 2. bir hata meydana geldi suan elimde toshiba 8 gb lık flas bellek war , normal rufus programi ile iso dosyası yazdırabiliyorum lakin 98dos dosyalarını yazmak istedigimde okuma yazma hatası veriyor.

Dosyayi internette buldum. Lakin bu anakart ASUS'ya da Gigabyte gibi değil jumper ayarlaması ws yapılması gerekiyor. Benim takıldıgım noktada burası. 2. bir hata meydana geldi şu an elimde Toshiba 8 GB'lık flash bellek war, normal Rufus programi ile ISO dosyası yazdırabiliyorum lakin 98DOS dosyalarını yazmak istedigimde okuma yazma hatası veriyor.

Bunu daha bilgili bir arkadaş cevaplarsa daha iyi olur yanlış bilgi vermek istemem.

Bunu daha bilgili bir arkadaş cevaplarsa daha iyi olur yanlış bilgi vermek istemem.
ilgiliniz için teşekkür ederim.Windows 10 da yapamadim ama bahsettiğim sorunu windows 7 ultima serisinde aştım. lakin sorunlar bitmiyor.

Updata1.bat yazdıkdan bir süre sonra aşağıdaki hatayi aliyorum

ERROR 25 : the host cpu does not have write access to the target flash area.to enable write access for this operation you must modift the descriptor settings..

Geri
Yukarı