Çözüldü Pegatron IPXSB-H61 ve GT1030 PCI 2.0

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Zihin.defeat

Decapat
Daha fazla  
Pegatron IPXSB-H61 anakarta sahibim. Bilgisayarcıda sıfır RX550(PCI 3.0)denedik görüntü vermedi. Vatan Bilgisayar'a gittiğimde ise bana "RX550 GDDR5 senin anakartın DDR3" gibi garip bir şey söyledi. Bildiğim kadarıyla bir alakası yok. GT1030 PCI 2.0 almayı düşünüyorum. Görüntü verir mi?
Sistem özellikleri;
Anakart: Pegatron IPXSB-H61 (BIOS güncellemesi yok)
İşlemci: i5 2400K.
RAM: 8 GB.
PSU: 360W.
Ekran kartı linki

Çözüm
Alakası yok hocam. Onun dediği mantıksız. Piyasada DDR5 anakart var mı? Elbette daha yok. Anakart RAM desteği ile ne alakası var? PCI Express slotlar uyumludur. Veri aktarım hızı farklıdır. Görüntü vermiyorsa, başka sebebi vardır?
Alakası yok hocam. Onun dediği mantıksız. Piyasada DDR5 anakart var mı? Elbette daha yok. Anakart RAM desteği ile ne alakası var? PCI Express slotlar uyumludur. Veri aktarım hızı farklıdır. Görüntü vermiyorsa, başka sebebi vardır?

Çözüm

Yani reis, linkini attığım GT 1030'u sıkıntısız çalıştırabilir miyim?

Yani reis linkini attığım GT1030'u sıkıntısız çalıştırabilir miyim?

GT 1030 PCI 2.0 ile görüntü aldım. Görünüşe göre bu anakart PCI 3.0 desteklemiyor.

GT 1030 PCI 3.0 ile de görüntü alabilir miyim? Acaba satın almayı düşünüyorum. BIOS güncellemesi falan yapmadan görüntü aldınız değil mi Casper marka eski bir kasam var onda kullanmayı düşünüyorum.

GT 1030 PCI 3.0 ile de görüntü alabilir miyim acaba? Satın almayı düşünüyorum. BIOS güncellemesi falan yapmadan görüntü aldınız değil mi? Casper marka eski bir kasam var onda kullanmayı düşünüyorum. İşlemcim Intel Core i7 2600. RAM 4+4 8 GB 1333 MHz. Ekran kartım AMD Radeon HD6510. 300W de Casper marka Power mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı