Pegatron IPXSB-H61 ve GTX 1050 Ti uyumu

Bouchardé

Hectopat
Daha fazla  
Elimde herkesin bolca şikayetçi olduğu IPXSB-H61 anakartı var. Bunun üzerine bolca okudum ve araştırdım. Technopat'a bolca teşekkürler ki, firmanın bile paylaşmadığı en güncel firmware dosyalarını ve sürümlerini burada bulma fırsatım oldu. Ekran kartları ve donanım hakkında çok bilgi sahibi olmadığım için size danışmak istedim. Forumda bunun hakkında birçok konu var ve halihazırda hepsini okudum ama mantığını anlamadığım şekilde birçok firmaya ait GTX 1050 Ti modeli var. PSU'mun çok gelişmiş olmamasından 6 pinli güç girişi olmayan MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT OC modelini buldum.

Gerekli BIOS güncellemelerini başarılı bir şekilde tamamlarsam ekran kartından görüntü alabilir miyim?

Herkese teşekkürler, iyi günler dilerim. :)

Düzenleme: Kartın ne kadar eski ve hatalı ve baş belası olduğunun farkındayım ancak şu an için elimdeki tek şansım bu kart. Bir süre için daha gelişmiş bir anakart almam mümkün değil.

Son düzenleyen: Moderatör:
G31 ve altına düşmediğin sürece sorun yok. H61 chipset ile sorunsuz kullanabilirsin.

G31 ve altına düşmediğin sürece sorun yok. H61 chipset ile sorunsuz kullanabilirsin.

Çok teşekkürlerimi sunuyorum yanıtınız için.

Konunun dışına sapmak istemem lakin, aynı anakarttan muzdarip bir arkadaşımla ne olur ne olmaz dedik & 1155 soket anakartlara göz gezdirdik fakat net bir sonuca ulaşamadık. Google üzerinde "Ucuz 1155p Intel H61 Anakart" adı altında geçen anakart işimizi görür mü sizce? Ölü yatırım olduğunun farkındayız ama bu ay aç kalmak istemiyorsak ekonomik yoldan yürümemiz gerekiyor. :D

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Çok teşekkürlerimi sunuyorum yanıtınız için.

Konunun dışına sapmak istemem lakin, aynı anakarttan muzdarip bir arkadaşımla ne olur ne olmaz dedik & 1155 soket anakartlara göz gezdirdik fakat net bir sonuca ulaşamadık. Google üzerinde "Ucuz 1155p Intel H61 Anakart" adı altında geçen anakart işimizi görür mü sizce? Ölü yatırım olduğunun farkındayız ama bu ay aç kalmak istemiyorsak ekonomik yoldan yürümemiz gerekiyor. :D

İlgilendiğiniz için çok teşekkür ederim.

Merhabalar, anakarta GTX 1050 ti ekran kartını taktığınızda herhangi bir sorun oldu mu? Ben GTX 780 Ti takacağım sorun olur mu diye şüphelerim var. Bu arada anakartın son BIOS güncellemelerini nerede bulabilirim?

Merhabalar, anakarta GTX 1050 ti ekran kartını taktığınızda herhangi bir sorun oldu mu? Ben GTX 780 Ti takacağım sorun olur mu diye şüphelerim var. Bu arada anakartın son BIOS güncellemelerini nerede bulabilirim?
Henüz ekran kartı daha elimize bile ulaşmadı açıkçası. Güncellemeyi de erteleyip duruyoruz arkadaşla beraber. O yüzden bende alternatif olarak ekran kartı arayışına çıktım açıkçası, çünkü illaki şimdi olmazsa ileride bu anakarttan kurtulmamız gerekiyor.

Söz konusu anakarta GTX 1050 takmayı düşünüyorum siz yeni nesil ekran kartı taktınız mı? Baya eski ve sorunlu bir anakart olduğu için endişeleniyorum. Yeni anakart alacak bütcem yok. BIOS hiç güncellemedim.

Arkadaşlar Pegatron IPXSB H61 anakarta MSI GTX 1050 Ti kart taktım görüntü verdi. Hiçbir sıkıntı yok. En az PSU 300w olması gerekiyor.

Arkadaşlar Pegatron IPXSB H61 anakarta MSI GTX 1050 Ti kart taktım görüntü verdi. Hiçbir sıkıntı yok. En az PSU 300w olması gerekiyor.
Hocam aynı anakarta 750 Ti takıyorum sıkıntı yok fakat 1050 Ti'de VGA girişi olmaması beni endişelendiriyor. Sen nereden çıkış alıyorsun kartta?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı