Pegatron P023W8 BIOS güncelleme

RapYear

Decapat
Mac OS X ve Windows için BIOS'lar barındırmakta olan dosyada hangi sistemi kullanıyorsanız ona göre klasörleri açıp ilgili BIOS'u çıkartın.

BIOS sürüm geçmişi ve düzeltmeler;

Sürüm 504:

• Raid modunda BIOS içinde Vbıos ve Raid kontrol sürücü sürümü yanlış gözükmesi düzeltildi.
  • 306A9h microcode CPU'lar için güncellendi: Ver:12'den 15'e güncellendi.
  • EC sürümü 5300057F19 olarak güncellendi.
  • Secure Flash etkinleştirildi.
Sürüm: 505:
  • EC sürümü 5300057F20 olarak güncellendi.
  • Fastboot (S4) etkinleştiğinde batarya kaybolma sorunu giderildi.
  • Parlaklık en yüksek durumdayken parlaklığı ayar tuşuyla ayarlanamaması düzeltti.(Windows 7)
Sürüm 506:
  • Sistem S3 modunda başlatıldığında Wireless hemen açılmaması düzeltildi.
Güncel BIOS için anlatım:

Rar dosyasını indirdiğinizde BIOS/506/WinB14.506.EXE.zip olanı açın. İçinde WinB14.506.EXE olan dosyayı masaüstüne çıkarın.

Uyarı:
Laptop adaptörünüz takılı ve batarya %50 dolu olmasına özen gösterin. Arka planda ve açık pencereleri kapatın.
Antivirüs programları gibi korumaları duraklatıp mümkünse kapatın. USB bellek, harici depolama ürünleri kamera vb. gereksiz USB cihazlarını çıkarın.

WinB14.506.EXE olan dosyaya sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Flash butonuna basıp güncellemesini bekleyin hiçbir şeye dokunmadan. Bilgisayar kendi kendine kapanacak ve masaüstünü görene kadar hiçbir düğmeye ve tuşa dokunmayın. Adaptör veya bataryayı aynı şekilde masaüstünü görene kadar dokunmayın fişten çekmeyin.

301 ve 504 sürümleri eski olduğu için güncel sürümün anlatımı yapmadım. Eğer eski sürümleri nasıl kuracağınız hakkında yardım isterseniz konu içinden yazabilirsiniz.

İndirme bağlantısı:
Link

Not: 301 sürümü Win7, 504 ve 506 üzeri sürümler Win 8 ve üzeri OS'lar için tasarlanmıştır.

Duyuru: Şuan Dünyada hiçbir yerde bulamayacağınız bu dosyaları kendiniz bulmuş gibi sağda solda dağıtıldığını görüyorum. Kullanan veya sitesinde yayınlayacak olan kişi en azından saygısı varsa bu tür kendi çıkarına kullanmayın. Bunu Türk sitelerinde ve yabancı sitelerde buradan alıp ücretli şekilde dağıtan forumlar ve siteler kurulmakta. Bu tür sahtekarlıkları bırakın ve sadece destek olarak yararlanacaksanız yararlanın.

Pegatron'a ait bu BIOS DNS, Casper benzeri firmalar da kullandığı için uyum sağlamaktadır.
Uyumlu anakartlar B14, B14Y ve bir ihtimal B34 anakartlarda uyum sağlayacaktır.
Doğabilecek sorunlardan ben veya site sorumlu değildir.
Kardeşim benim anakart pegatron p023w8, şu an BIOS 503 görünüyor. Bunlardan biri ile güncellesem olur mu? Çünkü şu an SSD ile SATA 2 alabiliyorum chipset hm76, ben sanırım BIOS fabrika ayarlarına dön dedim, şu an SATA 3 kullanamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart başlıkta yazanlardan biri değilse yüklemeyin. Diğer dediklerinizi anlamadım. Sata 2 sata 3 olarak değişmez. BIOS harici sorularınızı farklı konu açarak sormanız gerekir.

GNB 1562 A2 İ3 BIOS güncelleme - Technopat Sosyal
Burada BIOS en günceli verilmiş anlatımımla. Yapıp yapmamak size kalmış. Tam bilgileri veremediniz hala.

Son düzenleme:
@RapYear Başka bir konu altında dizüstü bilgisayarının 6 yıllık olduğunu yazmışsın sizinle tamamen aynı durumdayız. Bende de HM76 chipset bir cihaz var ve cihaz SATA II çalışıyor. BIOS sürümüydü, SATA sürücüsüydü denemediğim şey kalmadı. En sonunda Windows 7'ye döndüm mecburen. Bu arada işletim sistemin nedir? Sanırım HM76 chipset için Windows 10'da SATA III sürücü desteği yok, çok deneyip bulamamıştım.

@RapYear Başka bir konu altında dizüstü bilgisayarının 6 yıllık olduğunu yazmışsın sizinle tamamen aynı durumdayız. Bende de HM76 chipset bir cihaz var ve cihaz SATA II çalışıyor. BIOS sürümüydü, SATA sürücüsüydü denemediğim şey kalmadı. En sonunda Windows 7'ye döndüm mecburen. Bu arada işletim sistemin nedir? Sanırım HM76 chipset için Windows 10'da SATA III sürücü desteği yok, çok deneyip bulamamıştım.
Kardeşim iyiki geldin :) Kafayı yiyeceğim ben varya. Bios güncellemesi hariç her şeyi denedim. Windows 10 işletim sistemim. Orjinalinde 8 geldi. Sen win 7 'ye geçince düzeldi sanırım? Win 8 de desteği var mıydı bilmiyorum. Ben win 8 e dönerim ama key'im yok. Yine de bi ikinci işletim sistemi kurup deneyim.

@RapYear dostum benim dizüstü bilgisayarım farklı bir model, dediğim gibi deneyebilirsin ancak garanti veremeyeceğim. Cihaz size Windows 8 geldiyse ve anakarta OEM anahtar gömülü ise tekrar dönersen otomatik şekilde Windows aktif olur. İstersen Discord üzerinden yardım edebilirim.

Ben bu kurayım kardeşim. Duruma göre bakarım, çok teşekkür ederim teklifin için. İnşallah düzelir.
@samuray Windows 8.1 kurdum yine olmadı kardeşim.

Son düzenleme:
Kardeşim benim anakart pegatron p023w8, şu an BIOS 503 görünüyor. Bunlardan biri ile güncellesem olur mu? Çünkü şu an SSD ile SATA 2 alabiliyorum chipset hm76, ben sanırım BIOS fabrika ayarlarına dön dedim, şu an SATA 3 kullanamıyorum.
kardeşim şu drive linkini bir yenile sana zahmet

Geri
Yukarı