Pencereli ekran kullanınca FPS düşüyor

İşletim sistemi
Windows 10

DeveloperKid_0

Picopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlarım. Öncelikle pencereli aldığımda oyunum 180 FPS değerlerine gidebiliyor fakat pencereli tam ekran yapmak için alt+enter kombinasyonundan sonra FPS 120 civarı oluyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (8).png
    Ekran Görüntüsü (8).png
    998,3 KB · Görüntüleme: 52
  • 2021-10-01 (1).png
    2021-10-01 (1).png
    1,6 MB · Görüntüleme: 34
Bulunduğunuz alan, bölge, haritaya göre FPS değerleriniz değişir.

İki türlü de FPS'i kaydetmeniz gerekir. Mesela siz boş bir ekranda beklerken yüksek FPS almışsınız fakat oyun başlamışken 140 FPS almışsınız.

Durumu eşitlemek için aksiyon anındaki FPS'i kaydedin.

İki türlü de FPS'i kaydetmeniz gerekir. Mesela siz boş bir ekranda beklerken yüksek FPS almışsınız fakat oyun başlamışken 140 FPS almışsınız.

Hepsinde denedim hep daha yüksek.
Hepsinde denedim hep daha yüksek.

Mesela şu an oyunu 2. olarak bitirdim ölüm kalımda normalde oynayamam hiç. FPS değerim sağ olsun güzel maçtı.

Görüntüledim ve daha yüksek.

FPS değeri daha yüksek ve küçük ekran daha hoşuma gidiyor her zaman.

Penceremi ne kadar küçültsem FPS o kadar artıyor.

Bir doktor arkadaşım söyledi hipermetropi ( yakını bulanık görme ) hastalarının gözleri DLSS etkisi yaratıp çözünürlük düşürüp yüksek FPS algısı yaratıyormuş 😀 ya da gözlerini kısarak ekranı daha da küçültebilir ekrandan da uzaklaşarak daha fazla FPS alabilirsin.

Arkadaşlar başlık adını yanlış yazmışım kusura bakmayın.

Biriyle çatışırken FPS 200 oldu.
Bir doktor arkadaşım söyledi hipermetropi ( yakını bulanık görme ) hastalarının gözleri DLSS etkisi yaratıp çözünürlük düşürüp yüksek FPS algısı yaratıyormuş 😀 ya da gözlerini kısarak ekranı daha da küçültebilir ekrandan da uzaklaşarak daha fazla FPS alabilirsin.

Pek anlayamadım gözüm değil oyunun söylediği şeyde bu FPS.

Çözünürlük düşükken yüksek FPS almak zaten normal bir şey. Daha az yük biniyor bilgisayara. Bunun nesini tartışıyorsunuz anlayamadım.
Çözünürlük düşmüyor, ekran boyutu düşüyor sadece. Ekran boyutu azalsa bile görüntü aynı şekil geliyor. Yanlış mı düşünüyorum ?

Kısacası, arkadaş 1080P'de oynuyorsa, pencereli moduna alıyor fakat görüntü hala 1080P geliyor. Çözünürlük düşmemiş oluyor, böyle düşündüm.

Çözünürlük düşükken yüksek FPS almak zaten normal bir şey. Daha az yük biniyor bilgisayara. Bunun nesini tartışıyorsunuz anlayamadım.

Bende öyle düşündüm fakat çözünürlük aynı hiçbir sıkıntı yok pencerelide ekran ve evet daha az piksel sığdığı için FPS en düşük çözünürlüğe sahip olan moddan daha yüksekte bu tam olarak nasıl oluyor.

Geri
Yukarı