PENTA iade faturası bekliyor çıkmazı

LeFeyn

Kilopat
Daha fazla  
Yaklaşık bir hafta önce ASUS ROG Pugio 2 faremi şarj yuvasında temassızlık var diye İtopya aracılığıyla Penta'ya gönderdim. Bana önce üründe sorun yok, testlerden geçmiş dendi. Ben de ürün elime ulaşınca videolarla birlikte tekrar taraflarına ileteceğimi bildirdim. Şimdi ise sitelerinde sorguda IADE BEKLIYOR/PENTA IADE FATURASI BEKLIYOR kararı var. Öncelikle fareyi 2 sene önce aldım ki servise verirken iade talebinde dahi bulunmadım. Sadece sorunların çözülmesini istedim. Aldığımda fiyatı 470 lira iken şu anda yaklaşık 1500 lira. Böyle bir durumda ücret iadesi yapılırsa ne aynısını ne de muadilini alma imkanım bulunmuyor. Bunun için ne yapabilirim? 2 yıllık ürüne değişim istemek biraz saçma olur ki ben etik olarak da uygun bulmuyorum ancak bu kadar fiyat farkı varken ve onarımı gerçekleşmiyorken iadeyi de kabul edemem. Kendi ürünümü onarılmadan talep etme hakkım bulunuyor mu veya başka izlemem gereken bir yol var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pentaya muadil veya birebir aynı ürünü istiyorum diye mail atarsanız yardımcı olurlar. Ben servise güç kaynağı götürmüştüm son dakika muadil ürün istediğimi söyleyerek para iadesinden olayı değişime çevirdim. Servisler ürünü onarmayla uğraşmıyor. Muadil ürün talep etmek tüketici olarak hakkınız, size devlet tarafından böyle bir hak tanınmış etik konusunu boş verin.

@balikeat mail atacağım ancak araya hem haftasonu hem de bayram tatili girdi. İş biraz uzayacak sanırım. Umarım mağduriyet olmadan sonuçlanır.

Ürüne önce sorun yok, testlerden geçti dendi. Videolu kanıtlarla tekrar size ileteceğim deyince karar değişti. Basit bir onarım işlemini bu kadar uzatmak gerçekten anlamsız.

@balikeat mail atacağım ancak araya hem haftasonu hem de bayram tatili girdi. İş biraz uzayacak sanırım. Umarım mağduriyet olmadan sonuçlanır.

Ürüne önce sorun yok, testlerden geçti dendi. Videolu kanıtlarla tekrar size ileteceğim deyince karar değişti. Basit bir onarım işlemini bu kadar uzatmak gerçekten anlamsız.
Servisler ekipman ve donanım tamirini nadiren yaparlar. Parça temini ve işçilik ile aradaki fark kapandığı için iade, değişim servisin daha çok işine geliyor. @balikeat dediği gibi değişim istediğinizi belirtirseniz mutlaka yardımcı olurlar.

@LeFeyn nasıl sonuçlandı durum
Ellerinde stok olmadığı için penta bir üst modelle değişim sağladı. Ellerinde ürün varsa aynısıyla yoksa muadil bir ürünle değişim yapılıyor. Kendi ellerinde ürün yoksa ve aldığınız mağazada stok varsa mağazadan da talep edebiliyorsunuz. Ben işlemler uzamasın diye direkt pentadan aldım ürünü.

Yeni konular

Geri
Yukarı