Pentinum G840 oyun oynarken anlık FPS düşüşü

emirars33

Centipat
Merhaba konuları araştırdım ama pek çözüm bulamadım.

Sistemim:
  • CPU: Pentinum G840 2.8GHz
  • GPU: GTS 250 256bit.
  • 4 GB DDR3 RAM
  • H61 anakart 400W PSU 500GB WD hard disk
  • 21.5 inç LG monitör

Arkadaşlar sorun şuki bilgisayarda önceden kalma LFS diye bir oyun var ona giriyorum 300FPS sorunsuz kasma vs. yok PC'de. GTA 4'e giriyorum kasma vs. yok ama anlık drop yiyorum. Gayet akıcı şekilde oynatırken 5-10 saniyede bir takılma geliyor geri düzeliyor. Sorunu çözemedim.
Ayarlar en düşüğe alsam bile mutlaka anlık drop yaşıyorum. Sistem özellikleri de GTA 4 için yeterli bence orta ayarlarda. İnternetten araştırdığıma göre HDD'den falan olabileceğini gördüm HDD sağlığı %100 kontrol ettim darboğaz falan olur mu bilmiyorum onu kontrol edemedim. PC bomboş sadece GTA 4 yüklü yeni formatlandı. Sıcaklıklar da gayet normal, 55 dereceyi geçmiyor. driverlar da güncel Windows 10 yüklü. Yani kısaca sorun neden kaynaklı olabilir?
Çözülmezse yeni bir sistem toplamak istiyorum.
Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

1. RAM yetmiyor, 1. darboğaz olabilir.
İşlemci değiş + 4 GB RAM daha işini çözecektir. Çin'den Xeon X3460 almanı tavsiye ederim.

Yani gta 4 minimum sistem gereksiniminde 2gb ram yazıyor yetmesi gerekmiyormu
1. RAM yetmiyor, 1. darboğaz olabilir.
İşlemci değiş + 4 GB RAM daha işini çözecektir. Çin'den Xeon X3460 almanı tavsiye ederim.
Gta 4 minimum sistem gereksinimlerinde 2gb yazıyor yetmesi gerekmiyormu ? Xeon x3460 1156 pin benim anakart 1155 reis.

Yeni konular

Geri
Yukarı