Çözüldü Pentium 2117U Sims 4 kasıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

poyrazkaradere

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
HDD
Ekran kartı
Intel HD Graphics
İşlemci
Intel Pentium 2117U 1.80GHz
Sims 4'ü kaç aydır oynuyorum ve sürekli kasıyor. Grafik ayarlarını en düşüğe alıyorum olmuyor yine kasıyor. Sistemim gereksinimlerini karşılıyor. Oyun korsan ve torrenten indirmiştim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartından kaynaklıdır. İşlemci en düşük ihtiyacı karşılıyorsa bile, ekran kartı, oyundaki parçaları zamanında renderlayamadığı için kasıyordur. İmkan varsa değiştirilmeli. RAM'den de kaynaklı olabilir. Yetersiz ise kasma yapar.

Ekran kartı değişemiyor çünkü yok CPU ile birlikte çalışıyor

İşlemciniz 10 yıllık, doğal olarak dahili grafik işlemciniz de. Sisteminiz Sims 4 için yeterli değil maalesef.

Kaynak: Sims 4 Sistem Gereksinimimleri belitri

Evet RAM'den kaynaklı olabilir 4 GB daha RAM alırsam sorun çözülebilir mi toplam 8 GB RAM olacak

Ekran kartından kaynaklıdır. İşlemci en düşük ihtiyacı karşılıyorsa bile, ekran kartı, oyundaki parçaları zamanında renderlayamadığı için kasıyordur. İmkan varsa değiştirilmeli. RAM'den de kaynaklı olabilir. Yetersiz ise kasma yapar.

Cevaplarınız için teşekkür ederim zaten oyun o kadar kasmıyor5 dk bir 20 saniyeliğine kasma yapıyor sorun dediğiniz gibi RAM'dan kaynaklı olabilir.

İşlemciniz 10 yıllık, doğal olarak dahili grafik işlemciniz de. Sisteminiz Sims 4 için yeterli değil maalesef.

Kaynak: Sims 4 Sistem Gereksinimleri Belli Oldu

Sorun çözüldü işletim sistemini Windows 11'den Windows 10 düşürdüm oyun hızlandı + kasma yok artık.
Sims 4'ü kaç aydır oynuyorum ve sürekli kasıyor. Grafik ayarlarını en düşüğe alıyorum olmuyor yine kasıyor. Sistemim gereksinimlerini karşılıyor. Oyun korsan ve torrenten indirmiştim.
Ekran kartından kaynaklıdır. İşlemci en düşük ihtiyacı karşılıyorsa bile, ekran kartı, oyundaki parçaları zamanında renderlayamadığı için kasıyordur. İmkan varsa değiştirilmeli. Ram'den de kaynaklı olabilir. Yetersiz ise kasma yapar.

Yerleşik grafik yonga setleri kullanan bilgisayarlar için oyun 2.0 GHz Intel Core 2 Duo, 2.0 GHz AMD Turion 64 X2 TL-62 veya eşdeğeri gerektirir.

Ekran kartı değişemiyor çünkü yok CPU ile birlikte çalışıyor

Kaynak: Sims 4 Sistem Gereksinimimleri belitri

Evet RAM'den kaynaklı olabilir 4 GB daha RAM alırsam sorun çözülebilir mi toplam 8 GB RAM olacak

Cevaplarınız için teşekkür ederim zaten oyun o kadar kasmıyor5 dk bir 20 saniyeliğine kasma yapıyor sorun dediğiniz gibi RAM'dan kaynaklı olabilir.

Sorun çözüldü işletim sistemini Windows 11'den Windows 10 düşürdüm oyun hızlandı + kasma yok artık.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı