Pentium 2180 PC'ye RAM ve SSD takviyesi

user123

Hectopat
Merhabalar, ailemin kullandığı eski bir masaüstü bilgisayar mevcut ve oldukça yavaş çalışıyor. Orijinal Windows 7 Home kuruluydu, fırsatını bulmuşken Windows 10 32 bit'e yükselttim. Oyundan ziyade daha internete girerken ya da fotoğraf, müzik açarken bile kasıyor.

Bu bilgisayarı günlük işleri hiç kasmadan yapabilecek bir konuma getirmek, hızlandırmak istiyorum. Maks. 300-350 lira civarı bir bütçeyle bu bilgisayar için ne yapılabilir? Bellek miktarını 4GB'a çıkarmayı düşündüm, DDR2 destekliyor. Bu eklemeden sonra Windows 10 64 Bit'e yükseltmeyi düşünüyorum. Harddiskte oldukça yavaş gibi geldi, onun yerine 256GB bir SATA 2 SSD takviyesi yapılabilir diye düşündüm ancak sizin fikirlerinizi de duymak isterim. Donanım özellikleri ekteki görsellerde mevcut. Anakart modeli ise Foxconn G31MX'tir.
2.png

1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak SSD takviyesi daha mantıklı olacaktır büyük ölçüde fark yaratır, ayrıca ikinci ekran görüntüsündeki site nedir ?

İkinci ekran görüntüsündeki site userbenchmark.com dur. SSD olarak sata 2 destekleyen 250-256gb depolama boyutlu SSD öneriniz var mıdır?
Userbenchmark.com forumda sahte sonuçlar verdiği için yasaklanmış bir site güvenmeyin oraya.
İkisinden birisini tercih ebedilirsiniz DRAM bulunduruyor ve kaliteli modeller SATA III ancak SATA geriye uyumluluk sağlar SATA II anakartınızda kullanabilirsiniz sadece 3GB/s hızlarında yani 300MB/s okuma ve yazma hızını geçmeyecektir bu değere bakarak üzülmeyin IOPS değerleri sayesinde HDD'nize göre kat ve kat güçlü olacaktır.

Userbenchmark.com forumda sahte sonuçlar verdiği için yasaklanmış bir site güvenmeyin oraya.
İkisinden birisini tercih ebedilirsiniz DRAM bulunduruyor ve kaliteli modeller SATA III ancak SATA geriye uyumluluk sağlar SATA II anakartınızda kullanabilirsiniz sadece 3GB/s hızlarında yani 300MB/s okuma ve yazma hızını geçmeyecektir bu değere bakarak üzülmeyin IOPS değerleri sayesinde HDD'nize göre kat ve kat güçlü olacaktır.
Sitenin sahte sonuçlar verdiğini bilmiyordum, teşekkürler bilgilendirme için. SATA III bakayım o zaman direk, Samsung ve Seagate ürünleri oldukça övülüyor. Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.

Sitenin sahte sonuçlar verdiğini bilmiyordum, teşekkürler bilgilendirme için. SATA III bakayım o zaman direk, Samsung ve Seagate ürünleri oldukça övülüyor. Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.
Eğer aklınızda bu iki ürün dışında bir ürün oluşuyorsa paylaşınız yardımcı olayım boşu boşuna kronik sorunlu veya DRAMless bir ürün almayınız.

Eğer aklınızda bu iki ürün dışında bir ürün oluşuyorsa paylaşınız yardımcı olayım boşu boşuna kronik sorunlu veya DRAMless bir ürün almayınız.
Samsung olanı almayı düşünüyorum, ona karar verdim. Ram olarak doğru düzgün bir şey yok lakin tanesi 60 lira civarı olanlardan almayı düşündüm, DD2 2gb 800 MHZ belleklerden. Kingston yazmışlar ama markası yok vs. demişler umarım iş görür onlar da.

Geri
Yukarı