Pentium 3560M laptop LoL düşük FPS sorunu

Bir Bardak Çay

Centipat
Günaydın Technopat ailem, size sormak istediğim bir konu var, arkadaşın laptopu LOL'de max 15 FPS alıyor atıyorum buraya resimleri. Ben arkadaşa bir adet DDR3 4 GB RAM ve HDD'sini SSD İle değiştireceğim biraz olsun düzelme yaşar mı?

6f19d147-702b-47db-8b09-23ceb2fef408.jpg
7f49e8b9-7e0d-4d07-a46a-785bf59bab25.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Günaydın Technopat ailem, size sormak istediğim bir konu var, arkadaşın laptopu LOL'de max 15 FPS alıyor atıyorum buraya resimleri. Ben arkadaşa bir adet DDR3 4 GB RAM ve HDD'sini SSD İle değiştireceğim biraz olsun düzelme yaşar mı?

Eki Görüntüle 461415Eki Görüntüle 461416

SSD eskimiş bir HDD nazaran oyunu daha akıcı hale getirecektir evet ama şöyle bir durum var bu asla FPS artışı anlamına gelmez.

Oyun sırasındaki kullanıma göre durum değişir. HDD ve RAM kullanımı görev yöneticisinde oyun sırasında tavan durumda ise bir miktar fark ettirir, değilse ve ekran kartı kullanımı tavan ise sonuç pek değişmez. Özetle darboğaza sebep ne ise o işe yarar. Ekran kartı ise yapacak bir şey yok, işlemci ise ve soketli ise upgrade olabilir.

Oyun sırasındaki kullanıma göre durum değişir. HDD ve RAM kullanımı görev yöneticisinde oyun sırasında tavan durumda ise bir miktar fark ettirir, değilse ve ekran kartı kullanımı tavan ise sonuç pek değişmez. Özetle darboğaza sebep ne ise o işe yarar. Ekran kartı ise yapacak bir şey yok, işlemci ise ve soketli ise upgrade olabilir.
Ya fps 50 60 görse yeter ama bi çözüm bulmak istiyoruz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı