Pentium 4 3.0GHz işlemciye uygun ekran kartı

• Konuyu başlatan Sercan Yeşil
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 1B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Sercan Yeşil

Ziyaretçi
Yani hızlı işlemciye düşük ekran kartı düşük işlemciye hızlı ekran kartı almıyoruz mu ? :) Öylemi oluyor mantık ? :)

Yani hızlı işlemciye düşük ekran kartı düşük işlemciye hızlı ekran kartı almıyoruz mu ? :) Öylemi oluyor mantık ? :)

Mantık şu: 3GHz üzeri güncel yada bir-iki nesil bir işlemciyle, Titan Yada GTX 780 kullanırsanız, işlemci darboğazı yaşamazsınız.

Anladım pentium 4 ümüz 3.00 ghz diye gidip ona ekran kartı almıyoruz. :D

Pentium 4 eski bir işlemci ve güncel ekran kartları ve oyunlar için sorun çıkartır. Dediğiniz gibi: işlemci Pentium 4, 3.0GHz diye gidip GTX 780'i takarsak, işlemci kasılır kalır.

Pentium 4 eski bir işlemci ve güncel ekran kartları ve oyunlar için sorun çıkartır. Dediğiniz gibi: işlemci Pentium 4, 3.0GHz diye gidip GTX 780'i takarsak, işlemci kasılır kalır.

Atıyorum GTX650 Tİ boost alsam gene kasılırmı işlemci ? :)

Benimde aklımda kalan nokta budur, yani neye göre bu ikili seçmeliyiz biraz daha ayrıntılı anlatmanız mümkün müdür?

Rehber için çok teşekkürler çok güzel öğretici olmuş. Benimde aklımda kalan nokta budur, yani neye göre bu ikili seçmeliyiz biraz daha ayrıntılı anlatmanız mümkünmüdür?

Güncel çift çekirdekli ve 3.0GHz üzeri işlemciler, FPS tarzı oyunlarda sorun çıkartmaz. Ancak Pentium 4 çok eski bir mimariye sahip, hatta tedavülden kaldırılalı uzun bir süre oldu. Bu nedenle önermiyorum.

Güncel çift çekirdekli ve 3.0GHz üzeri işlemciler, FPS tarzı oyunlarda sorun çıkartmaz. Ancak Pentium 4 çok eski bir mimariye sahip, hatta tedavülden kaldırılalı uzun bir süre oldu. Bu nedenle önermiyorum.

Sanırım şunu demek istiyorsunuz , Maximum 3 senelik işlemcimi tercih edilmeli darboğaz olmaması için?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı