Pentium 4 3.20 GHz ve 7300LE sisteme Windows 8.1 kurmak

Alpaslan64

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar selamlar. Eski bilgisayarımıza format atmaya karar verdik. Şu an Windows XP çalışıyor. Ama biz Windows 8.1 32 Bit yüklemek istiyoruz. Sizce sıkıntı olur mu? Windows 7 daha mı iyi olur?

Sistem:
Intel Pentium 4 3.20GHz
NVIDIA GeForce 7300 LE
GA-945P-S3 Anakart (Modeli buydu yanılmıyorsam.)
2 GB DDR2 bellek
80 GB HDD depolama.

Ayrıca bu sistem oyun için değil, internet ve dilekçe yazma vs gibi işlerde kullanılacak. Şimdiden teşekkürler.

Ultimate linki paylaşmış. Ultimate sizin gereksiz ve ağır olur. Home Basic veya Starter yükleyin. Türkçe olup olmaması da şahsen benim için pek önemli bir şey değil ama siz Türkçe olmadan yapamam derseniz siz bilirsiniz.

Zaten 32 Bit olanını indirdim. 1 GB RAM istiyor. Kasma olayları yaşanır mı?

Benim önerim hala 8.1 kurman yönünde. Single Language yüklersen daha da iyi olur. Kasma gibi olaylar yaşanmaz. Win 8.1 Win 7'nin az bir şey geliştirilmiş versiyonu da diyebilirsin. Bende Win 7 kullanıyordum. Win 8.1 geçtikten sonra RAM kullanımı daha da azaldı. Gayet stabil de çalışıyor. Boşta iken RAM kullanımı 800-900 MB RAM ve buna Kaspersky programı da dahil. Win 7 desteği sonlandığından ötürü Win 8.1 kullanman daha güvenli olur.

Benim önerim hala 8.1 kurman yönünde. Single Language yüklersen daha da iyi olur. Kasma gibi olaylar yaşanmaz. Win 8.1 Win 7'nin az bir şey geliştirilmiş versiyonu da diyebilirsin. Bende Win 7 kullanıyordum. Win 8.1 geçtikten sonra RAM kullanımı daha da azaldı. Gayet stabil de çalışıyor. Boşta iken RAM kullanımı 800-900 MB RAM ve buna Kaspersky programı da dahil. Win 7 desteği sonlandığından ötürü Win 8.1 kullanman daha güvenli olur.
Hocam geç gördüm kusura bakmayın. Kurdum bitirdim. Şuan 8.1 yüklü. Yalnız bir sorun var. Onun için de yeni konu açacağım.

Ustam ben 2 GB DDR2 RAM'lı 64 MB ekran kartlı PC de 8.1 kullandım aynı şekilde 7 Home Premium kullandım istersen 7 Home Premium starter veya Windows 8 Single Language kullanabilirsin kullanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı