Pentium 4 631 vs Dual Core 1.8 GHz

KubiKill

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Bende iki işlemci var. Birisi Intel Pentium 4 631 tek çekirdek 3.00 GHz 2MB önbellek. Diğeri ise Dual Core 2 çekirdek 1.8 GHz 1MB önbellek. Çekirdek sayısı önemli bir şey ama önbellek de öyle. Sizce hangisini kullanmalıyım? Lütfen gerçekten biliyorsanız yanıt veriniz. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sanırım Pentium 4 bir tık daha önde. Biraz inceledim diğer işlemcin E2160 sanırım. Önbellek ve çekirdek kullanım amacına göre önem gösterir. Ama dediğim gibi Pentium 4 bir tık önde gibi duruyor fakat net bir bilgim yok daha iyi bilen abilerimiz sana yardımcı olacaktır.

Dual Core'dan şaşmayın bence. Soğutmanız çok kötü değilse OC deneyebilirsiniz. Ben e4300 1.8GHz işlemciye 2.4 GHz'ye çıkartmıştım. Stabil çalışıyordu.

Dual Core'dan şaşmayın bence. Soğutmanız çok kötü değilse OC deneyebilirsiniz. Ben e4300 1.8GHz işlemciye 2.4 GHz'ye çıkartmıştım. Stabil çalışıyordu.
Peki ben zaten OC yapmıştım. PC açılırken 2.16GHZ yazıyodu TAB'a bastığımda ama CPU-Z ile baktığımda yine 1.8 gözüküyordu acaba ben mi bir yanlışlık yaptım?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı