Pentium 4 için işletim sistemi tavsiyesi

Windows 8.1 e ekran kartının driver yok . Bende 3650 kullanıcısıyım aynı işlemcim vardı xp kur rahatına bak eğer fraps ile video çekiyorsan xp'de sorunsuz çalışıyordu.

Saçmalama. 8.1.1 varken modifiyeli XP saçmalık olur. Milleti yanlış yönlendirme.
Öncelikle üslubundaki yanlışlığı yaşına veriyorum.Ama yanlış bilgilendirme gibi birşey atmışsın ortaya madem yanıtlayayım ki konuyu açan arkadaş gerçekten "yanlış bilgilenmesin".Öncelikle konuyu açan arkadaşımızın sistem özellikleri oldukça düşük bu yüzden zaten sormuş en stabil işletim sistemi ne diye.İşletim sisteminin boşta iken ram kullanma oranları incelendiğinde en stabil çalışan Windows Xp.Çünkü Windows 7 dahi boşta iken Windows Xp den çok daha fazla ram tüketiyor.

Kaldı ki arkadaşımızın ram'i 1.5 gb.O ramle 64 bitle windows 8.1 bile kurmak mümkün değil. Biraz internetten test sonuçlarını araştırırsanız zaten hangi işletim sisteminin ne kadar ram kullandığını görebilirsiniz.Önemli olan driver bulmak yada bulmamak değil.Bilgisayarı yavaş veya hızlı kullanmanız.Bahsettiğimiz bilgisayar Pentium 4 bir bilgisayar.Modifiyeliyi önermemdeki sebep günümüze göre eski kalmış Xp işletim sisteminde öncelikle bir ton eksik frameworkler oluyor. Bu uygulama yüklemelerde sıkıntı yaşatıyor.Aynı şekilde .net framework güncellemeleride buna dahil.

Dolayısı ile modifiyeli Xplerde herşey bir paket halinde geliyor. Tüm updateleri bir bütün halinde. Aynı zamanda görsel manada da kendi içinde çok güzel temalar barındırabiliyor bu da eski olan işletim sisteminde sizi bir nebzede olsa mutlu ediyor. Tekrar söylüyorum benim önerim Modifiyeli Windows Xp'dir. Windows 8 yüklemen seni de yorar yavaşlığından dolayı sistemini de.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle üslubundaki yanlışlığı yaşına veriyorum.Ama yanlış bilgilendirme gibi birşey atmışsın ortaya madem yanıtlayayım ki konuyu açan arkadaş gerçekten "yanlış bilgilenmesin".Öncelikle konuyu açan arkadaşımızın sistem özellikleri oldukça düşük bu yüzden zaten sormuş en stabil işletim sistemi ne diye.İşletim sisteminin boşta iken ram kullanma oranları incelendiğinde en stabil çalışan Windows Xp.Çünkü Windows 7 dahi boşta iken Windows Xp den çok daha fazla ram tüketiyor.Kaldı ki arkadaşımızın ram'i 1.5 gb.O ramle 64 bitle windows 8.1 bile kurmak mümkün değil.Biraz internetten test sonuçlarını araştırırsanız zaten hangi işletim sisteminin ne kadar ram kullandığını görebilirsiniz.Önemli olan driver bulmak yada bulmamak değil.Bilgisayarı yavaş veya hızlı kullanmanız.Bahsettiğimiz bilgisayar Pentium 4 bir bilgisayar.Modifiyeliyi önermemdeki sebep günümüze göre eski kalmış Xp işletim sisteminde öncelikle bir ton eksik frameworkler oluyor.Bu uygulama yüklemelerde sıkıntı yaşatıyor.Aynı şekilde .net framework güncellemeleride buna dahil.Dolayısı ile modifiyeli Xplerde herşey bir paket halinde geliyor.Tüm updateleri bir bütün halinde.Aynı zamanda görsel manada da kendi içinde çok güzel temalar barındırabiliyor bu da eski olan işletim sisteminde sizi bir nebzede olsa mutlu ediyor.Tekrar söylüyorum benim önerim Modifiyeli Windows Xp'dir.Windows 8 yüklemen seni de yorar yavaşlığından dolayı sistemini de.
Şimdi hiç uymadı işte :D Hep windows 8 hep o olmassa bilgisayar olmaz. Yemişim pentium 4 , 1.5 gb ramı . Windows 8 her zaman olacak ya :D

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı