Pentium 4 sistem yükseltme

Berkomino

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Bende 2007 yılında toplanan, 5 yıldan sonra rafa kaldırılan ve 2-3 ay önce elime geçen bir PC var. İçindeki fotoğraf, video gibi değerli şeyleri kurtardıktan sonra bende kaldı. Bu bilgisayarla herhangi bir derdim yok, yani kurtulmak istemiyorum. Tek istediğim bu bilgisayar ile video izlemek ve en sevdiğim oyun olan Stranded Deep'i oynayabilmek. Bilgisayarı canavar yapmama gerek yok, düşük ayarlarda Stranded Deep oynatsa yeter. Bunun için bir plan yaptım ama sizlerinde görüşlerini almak istiyorum.

Sistem özellikleri;

İşlemci: Intel Pentium 4, 3.0GHz ( cedar mill )
Anakart: MSI P4M900 M.2 ( MS-7255 V2 )
Ekran kartı: NVIDIA GeForce 7100 GS 128MB ( 256MB Turbo )
RAM: Kingston 2 GB DDR2 667mgz.
ROM: 250GB 7200RPM HDD.
PSU: Casper 400W.
İşletim sistemi: Windows XP 32 Bit.
Monitör: Casper 776K.

Planladıklarım;

1- Windows 10 64 Bit kurulacak.
2- HDD, SSD'ye klonlanacak.( SSD, Windows kurulduktan sonra alınacak.)
3- 2 GB RAM daha eklenecek.
4- 1GB ekran kartı alınacak.
5- 500W 80+ PSU alınacak.
6- Belki monitörün çerçevesini siyaha boyarım.

Yapmak istediklerim şimdilik bu kadar. Bu bilgisayar için bu upgrade yeterli, az veya yanlış mı? Sizin görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

Dosya Ekleri

• IMG-20201116-WA0012.jpg
    IMG-20201116-WA0012.jpg
    212,9 KB · Görüntüleme: 93
  • IMG-20201116-WA0008.jpg
    IMG-20201116-WA0008.jpg
    228,3 KB · Görüntüleme: 61
Bu sistem güncellemeye değmez ki güncellenebilir mi emin değilim. Çok fazla para harcamadan güzel bir şey toplamak istiyorsanız 2. el xeon işlemcilere veya intelin 3-4. nesil işlemcilerine göz atabilirsiniz.

1 core ișlemciden Stranded Deep oynamasını beklemeyin bence.
Herşey eski standart, Youtube'da 240P video izlerken bile kasar.
Yukarıda arkadaşları dediği gibi GTA 5 Valorant tarzı bir sürü oyun oynarsınız. Bu sisteme hiç uğraşma.
1 core işlemci ile Valorant'ta 30FPS yi geçemezsin.
(Pardon, yanlış anlamışım. :D)

Bu sistem güncellemeye değmez ki güncellenebilir mi emin değilim. Çok fazla para harcamadan güzel bir şey toplamak istiyorsanız 2. el xeon işlemcilere veya intelin 3-4. nesil işlemcilerine göz atabilirsiniz.
Merhaba. Benim amacım sistem toplamak değil. Zaten yeni nesil Intel Core i5 sistemim var. Benim amacım bu bilgisayarda iyi veya kötü bir şeyler yapmak. Biliyorum düşündüklerim biraz fantaziye kaçıyor ama ya tutarsa hesabı. Belki olur.

Son düzenleme:
Merhaba. Benim amacım sistem toplamak değil. Zaten yeni nesil Intel Core i5 sistemim var. Benim amacım bu bilgisayarda iyi veya kötü bir şeyler yapmak.
Sanırım ne yapsanız ölü yatırım olur. Ama yine de söyleyeyim E6600 yapabilirsiniz, RAM yükseltilemez, bir de ssd takıp windows 7 kurarsanız yükseltme olmuş olur. Ama anakart eski, yani bilemem bu işlemciyle tam uyumlu çalışır mı çalışmaz mı.

Yeni konular

Geri
Yukarı